Selecteer het soort voertuig en zie daaronder de jaar-data van de eerste toelatingen op de openbare weg in Nederland.


Eerste toelatingen personenauto's in Nederland

Bekijk hieronder het aantal personenauto's die momenteel rondrijden in Nederland. De jaartallen zijn gebaseerd op de eerste toelatingen in Nederland. Hieronder staat dus een overzicht van jaren waarin het voertuig voor het eerst in Nederland de weg is opgegaan.
Bekijk ook de data van de eerste toelatingen in Europa van alle personenauto's.

Om deze tabel overzichtelijk te houden worden alleen modellen vermeld die tussen 2016 en 2023 minimaal 1.000 keer verkocht zijn.


Swipe voor complete tabel
Merk + Model20162017201820192020202120222023
Volkswagen Polo15.67416.33922.86622.77619.28618.36313.50414.733
Volkswagen Golf15.84517.17718.45619.12016.70715.54312.35212.202
Kia Niro1.5614.4805.8829.45212.31011.2059.1969.714
Toyota Yaris9.51110.28910.1799.1009.99210.1978.9578.922
Renault Captur9.21810.53811.59510.26310.21410.1878.7687.732
Volvo XC40--2.8244.7239.1199.9048.42511.015
Ford Focus6.2177.6238.76413.75511.7259.5867.8357.024
Opel Corsa9.2738.6398.6535.78111.3749.4549.9039.225
Kia Picanto9.12410.52711.5618.8597.4448.8628.07211.215
Toyota Aygo9.17510.27010.28711.2689.1698.5052.7921.456
Volkswagen Tiguan2.4396.5257.4648.4277.0657.9806.5357.989
Nissan Qashqai6.0048.7549.2448.8417.8357.8626.1796.482
Ford Fiesta9.91011.12712.89211.5779.5827.8346.4235.902
Fiat 5008.4548.7037.5805.8947.3487.6787.2437.353
Renault Clio11.99613.96214.43211.59810.0157.4416.3936.556
Peugeot 20085.7765.9915.5334.2196.1217.3648.0476.741
Peugeot 2088.0437.4617.2435.8357.8407.12712.04811.545
BMW 3-Serie6.6726.1476.4147.6646.6716.9434.7125.182
Skoda Enyaq-----6.8306.1354.947
Audi A35.6495.7615.9505.5775.4096.7466.0676.999
Volkswagen T-Roc-594.4686.3795.4636.7166.4167.405
Volkswagen Up!9.92512.36311.7439.2386.5826.5024.7186.918
BMW 1-Serie3.4904.5715.3105.3296.4256.2103.9403.598
Skoda Octavia3.5425.2566.6727.0655.0535.7803.6955.707
Mercedes-Benz A-klasse3.3114.3644.5506.5776.8315.5234.8984.624
Toyota Corolla8573734.8995.3375.2965.2686.787
Ford Kuga1.2962.8192.9201.7682.3395.2354.1276.816
Seat Leon2.9783.7083.9873.7484.1185.1584.3074.415
Citroën C16.1756.3146.3196.4885.3754.7891.481918
Opel Astra9.68310.6589.3408.0515.2424.6602.6974.062
Toyota C-HR6444.1525.1114.6744.0974.6424.4923.906
Toyota RAV 41.2041.5921.7733.6063.7684.5434.0283.241
Seat Ibiza4.8674.1884.6135.1474.4954.5273.8144.903
Mercedes-Benz C-klasse5.3515.1665.3355.5924.4464.4853.9163.710
Volvo XC602.2603.6964.7833.7753.4684.4123.9634.954
Peugeot 1088.5917.8759.0148.4595.6234.365809236
Mazda CX-53.4804.1865.0625.3363.2784.2293.4444.660
Volkswagen ID.4----2.4054.2143.4064.855
Ford Mustang Mach-E-----4.137811511
BMW 5-Serie2.6324.4635.0124.3933.6284.0643.3133.093
Volkswagen T-Cross---3.6804.6974.0373.1013.375
Suzuki Swift2.6813.1894.8004.7764.0854.0232.8473.381
Volvo V603.1203.1414.6104.3693.8094.0222.9793.425
Hyundai i106.0675.1646.5105.3183.2933.8814.6115.076
Hyundai Kona-1652.4947.23711.0663.8554.2324.428
Peugeot 30087634.8624.6655.4893.3393.7973.0012.934
Audi A12.6823.2033.2443.8813.7113.7872.6653.362
Mercedes-Benz CLA1.4651.9522.3913.0913.5323.7853.2662.828
Mini Cooper2.9133.7004.0544.4533.7453.6152.7573.064
Kia Ceed1.5311.3241.9202.9372.6843.5034.6204.478
Hyundai Tucson1.8501.5461.3181.3637223.4644.8445.745
Kia Stonic-3031.9272.1102.5733.4322.8632.811
Citroën C34.0106.1544.8894.2613.6483.3953.1392.905
Ford Puma211-2.2423.3214.5284.282
Volkswagen ID.3----10.9253.2862.8584.354
Lynk & Co 01-----3.2855.9546.688
Tesla Model 3-1629.7088.4663.1481.7305.761
Renault Megane3.5757.0227.5525.2083.0663.1242.4132.360
Skoda Kodiaq-1.1211.5162.9173.5243.1032.6583.694
BMW X11.9262.8112.8542.6732.5413.0762.5102.892
Opel Grandland X-2923.2324.9553.7093.0451.053854
Skoda Karoq-121.7052.6332.5443.0372.2392.967
BMW 2-Serie3.3162.7322.8872.3653.0113.0312.5372.475
Opel Mokka2.8777507138108022.9434.0603.930
Audi A42.9113.2593.4553.1872.9002.9252.4922.705
BMW iX3-----2.7851.9871.910
Polestar 2----2.9472.6642.4672.121
Suzuki Vitara2.5021.8731.5692.0612.0242.6402.6633.444
Audi Q37989439741.5772.0502.6142.7983.167
Mercedes-Benz E-klasse2.8673.2053.3273.0162.3102.6141.9631.874
Mercedes-Benz GLC7411.3671.8071.8551.9062.5952.0652.839
Renault Twingo5.9425.2975.6133.1292.8372.5341.7451.164
Hyundai i202.5342.6102.7682.6871.6402.5172.7322.468
Renault Zoe2638941.2632.4812.5272.5082.4231.633
Suzuki Ignis1202.9142.6402.2652.1192.5081.7092.631
Audi Q4 e-tron-----2.4743.7972.945
Volkswagen Passat6.9613.9063.9882.9972.7102.4611.9772.866
Mitsubishi Space Star2.5642.8413.4002.7742.3362.3941.6511.840
Dacia Sandero1.3551.6771.5191.1709132.3922.3682.988
Skoda Fabia4.0564.2634.1434.0592.8872.3132.3672.361
Mazda CX-32.1952.2122.5362.6531.4172.2971.150870
Opel Crossland----82.2721.8191.633
Audi Q2831.8781.8361.7981.8712.2701.8292.141
Seat Arona-932.3302.7782.5512.2681.7951.842
Mercedes-Benz B-klasse3.3083.3543.2373.3972.7152.2641.4701.572
Mazda CX-30---7702.2542.2581.8651.782
Audi E-tron--1634.1494.4542.1893.266682
BMW X37738951.7301.8691.8342.1511.8282.057
Mini Cooper S9851.3481.6431.7121.8782.0871.5791.439
Skoda Kamiq---771.5412.0761.7843.072
Mini Cooper SE-771522481.9031.9812.8652.987
Mitsubishi Colt1.7252.2541.8021.5291.1701.9398091.027
Opel Crossland X-1.6553.9356.6974.6511.938702461
Mazda 22.2322.3502.3562.9531.5941.8972.0292.507
Renault Kadjar2.7622.8622.8902.8361.7401.8921.507862
Nissan Juke1.0021.0199979442.0641.8791.3772.023
Seat Ateca3121.6761.6942.5411.9791.7851.4011.551
Mercedes-Benz GLA9721.1611.2361.6611.6441.7711.3321.405
Renault Scenic1.2123.4003.1592.7811.8341.7611.3421.012
Nissan Micra1.4012.9454.8433.7842.5411.7232.3791.141
Hyundai Ioniq 5-----1.7162.2232.501
Peugeot 50083551.7182.9293.4222.1821.6551.2611.335
Kia EV6-----1.6423.2372.950
Audi Q57081.1231.1118461.1631.6301.3922.072
Audi A61.2371.6242.0451.9131.5081.5841.5751.650
Tesla Model Y----11.5794.09214.169
Peugeot 3084.7434.6204.6694.3532.4791.5403.2613.040
Mini One1.0391.2201.6281.7251.1871.5351.078429
Toyota Yaris Cross-----1.5166.4317.233
Audi A56361.1521.6611.5511.2531.5061.1541.064
Dacia Duster9268061.2691.0771.0471.4781.5611.256
Mazda 38761.0621.1271.6871.6071.4451.1991.205
BMW 4-Serie1.3121.8171.8081.4551.0261.4001.210967
Citroën C3 Aircross-2602.1501.9151.8041.3661.7941.048
Ford EcoSport9561.1172.2842.7611.6341.3641.029617
Mercedes-Benz EQA-----1.3251.0721.376
Kia Sportage2.6301.9011.6789398621.3054.0555.483
Nissan Leaf4303873.1243.7901.7111.2961.199810
Opel Mokka X4093.5502.5401.7701.0011.271448344
Citroën C5 Aircross--132.1461.5751.2371.042983
Porsche 9117537698419249791.2271.1011.073
Mitsubishi Outlander1.4466601.1491.9781.3671.224677712
Toyota Auris3.9744.3163.5821.8161.2721.2231.136761
Mini Clubman1.1718909891.0871.0831.209838702
CUPRA Born-----1.2052.6341.491
Kia Rio2.2113.3432.3891.3891.3321.1971.059926
Porsche Cayenne4073516907271.1081.1661.2491.372
Suzuki SX41.0481.5151.6611.1271.0071.1261.6302.053
Seat Mii1.6941.4901.0921.0561.5211.097453393
Skoda Superb1.1831.2581.8371.7331.1031.0681.0451.803
Skoda Scala---1.1461.2661.0487211.478
Volkswagen Golf Sportsvan2.6562.2611.5851.4591.1401.032579432
Land Rover Range Rover Evoque8271.0148378961.0021.0201.0011.108
Citroën C44003381551221211.003686404
BMW Z4294313339709796993742530
BMW i33748111.5613.0021.449990462224
Ford Ka1.8932.1061.8381.490955903491401
Kia ProCeed---616807898903838
Peugeot 1071.9431.8031.6671.3371.124863507463
Hyundai i308311.0001.2371.0827398541.236926
MG ZS--11.0702.0978368902.057
Honda Jazz1.2791.023951897955833755630
Mini Mini9431.2311.2231.1591.028830428272
Mercedes-Benz GLB----425815506549
Kia Xceed---1411.031811854963
Jeep Compass62136709124007997161.047
Ford C-Max2.3712.0561.9161.370895796433312
Ford Mondeo1.2801.2311.0151.096863795434273
Volvo S60379526315724857769433529
Mazda MX-5550631606655527731584459
Renault Arkana-----7302.6852.459
Volvo V703.0011.9301.7541.320897727601644
Seat Tarraco--24587027258401.199
Mitsubishi Eclipse Cross-531.2229161847141.2601.470
Porsche Taycan----425684890943
Fiat 500X801485617563631682443469
Fiat Panda2.7132.3441.818698847675921607
Volvo V403.8614.6964.6043.6381.339674378357
Volvo V901281.8661.135864779664662677
Mazda MX-30----975651426473
Opel Insignia8531.4991.9501.8741.019621411260
Mercedes-Benz S-klasse402449586531366616543500
Opel Adam1.3131.2991.068997518609398373
Peugeot 5084683271881.254876606561400
BMW X2--643771643599579432
Hyundai Ioniq3231.4591.8592.071987591306218
Hyundai Bayon-----5891.2441.041
Citroën E-C4----385862.3681.625
Skoda Citigo1.4892.2472.4401.4222.288582359316
Mazda 6548736724736449560461481
Volkswagen Golf Plus9211.030839691650536278233
Peugeot 207983995749600441526321176
Ford Mustang227251308357394524435338
Hyundai ix201.3571.022894502518520316216
Porsche Macan466574527612547494430351
BMW X4217274280389413489418283
Volkswagen Beetle380491522395472487296260
Fiat Punto1.7001.6001.478822599486247199
Citroën C4 SpaceTourer--2651.03069948125778
BMW 7-Serie440385397480452475320302
Mini John Cooper Works221296274280404471331296
Opel Zafira Tourer1.4351.449832521371471206188
Alfa Romeo Giulietta678814825504430466282226
Honda Civic508655692617502457342450
Mercedes-Benz SLK244283341407428452296231
Lexus UX 250h---264243446376245
Audi SQ5131194285323301444313234
Kia Venga1.5031.345913455456444291207
Renault Megane E-Tech----1254381.1794.228
Saab 9-3411482483437358436275282
Volkswagen Scirocco280369403410399433281253
Citroën C4 Cactus3.1682.7331.9761.5341.066430241207
Toyota Prius1.041758652545423424334312
Honda CR-V374310325605411415337278
Land Rover Range Rover Velar-177431338316411579499
Kia Soul849583183701403294188
Mercedes-Benz EQC---120808402477356
Hyundai ix35273295376421415387207201
Porsche Panamera100344462370338378373367
Opel Meriva2.8621.411728554455370258197
Citroën C4 Picasso2.1312.1171.852745408369268141
Audi Q8--76264228352321355
Volvo C40-----3508742.074
Volkswagen Arteon-94706535334344570577
Opel Karl7.3719.81910.1437.177212339166267
Smart Fortwo407496433248191339233243
Toyota Verso8821.040588501385333221147
Lexus NX 300h206226330367277332304188
Fiat Tipo176576416169176326195158
Subaru Forester495451393494332321223183
Skoda Yeti955767307311321316194167
Alfa Romeo MiTo492560543525313312222175
Honda HR-V560405389460378307610529
Renault Talisman8271.3141.14742021730719562
Nissan Note2.5541.296547427347295177118
BMW iX-----295947676
Audi S3114198186199272286199203
Porsche Boxster165189196186201282219200
Audi TT227204215261250278225171
Dacia Lodgy270275339264279268242123
Alfa Romeo Stelvio-225272237161267257306
Ford B-Max1.3901.360665261258267179163
Audi RS6100118162138222261233150
Renault Espace728677552439234261179380
Alfa Romeo Giulia201665540362277260215210
Suzuki Alto640584472358317258150130
Volvo V60 Cross Country261448305368323249157166
Volvo V50733576367335269248144134
Peugeot 206737640490340291244116104
Toyota Avensis523593430403238237162111
BMW 6-Serie132165387327203236180127
Audi Coupe16030223823016822914594
Ford S-Max569570398306263226179174
Volvo XC70774403447331203225190168
BMW X61331601357322922318396
Chevrolet Spark28429224324820321913692
Dacia Spring-----2191.5171.871
Mercedes-Benz CLS118147170232193214185128
Lexus RX 450h254203194150202204175122
Lexus CT 200h289389479416345202134112
Toyota Verso-S46736731429225820211092
Volkswagen Golf GTE----72013121.746
Opel Zafira339322283258193199153142
Smart Forfour1.1111.0331.15136115619914969
Opel Agila265305232241198197134103
Audi S558111186148122191133102
Citroën DS328729626122018518714884
Nissan Qashqai+216920618520217617999117
Porsche Targa1321701608785177163163
Volvo V40 Cross Country5288878401.6692891747456
Suzuki Splash27925125919419817012097
CUPRA Formentor----3162535910
Mazda 591107119120126159145152
Volvo C70118161145133119158116107
Dacia Logan1.6361.7831.562809616157107113
Citroën C3 Picasso5983822641911691568946
BMW M310512711711982154189192
Volvo V90 Cross Country-4112871381401537539
Audi A7128131190185175151109131
Ford Grand C-Max354267216158121149100106
Mercedes-Benz CLK10713513614413814394113
Jaguar F-Pace228376200179127141215140
Audi A8127116232175189140123144
Nissan Pulsar7507364401871051378048
Subaru XV2091862912031741367764
Ford Galaxy28826221314110013590103
Daihatsu Sirion2142221891771121286462
Saab 9-51541881981841321147467
Suzuki Celerio2.9752.5091.9661.6205361137653
Fiat 500e32062933531951106233
Nissan Pixo3573072221601511105668
Volvo S9013446536829426710580168
Volkswagen Fox286312233186119975050
Fiat 500L43931231613576937854
Skoda Rapid1.0741.1571.339448111906575
Lexus IS 300h191303268170107866062
Suzuki Baleno1.1581.17064527982836843
Tesla Model S1.0781.7085.49959238778200422
Jaguar XF21724118913865746845
BMW i4-----692.4553.425
Jaguar XE2732662259980504132
Tesla Model X2641.0352.88350831350111348
Jaguar I-Pace--3.385758490433829
Volkswagen Taigo-----432.3222.855
Opel Ampera-E-1978218761.32716108
Toyota Aygo X-----14.9596.223
Mercedes-Benz EQB------6351.045
MG MG5------286861
Audi Q8 e-tron-------1.422
BMW iX1------473.493
BYD Atto 3------1611.074
Dacia Jogger------1.2602.126
Mazda CX-60------3621.614
Mercedes-Benz EQE------410963
MG MG4------382.968
Opel Grandland------9241.252
Renault Austral------102.693
Volkswagen ID.5------1.395992
Hyundai Ioniq 6-------1.042
Jeep Avenger-------1.201
Overige modellen11.24411.71811.34411.35211.43113.73513.93018.410
Totaal per jaar447.776521.005581.747607.861548.021565.656519.903581.934


Zoek op kenteken

europa
NL
 

Zoek op merk of model

Zoek op merk of model auto, motor, scooter etc.

Top