Selecteer het soort voertuig en zie daaronder de jaar-data van de eerste toelatingen in Europa die op de Nederlandse weg rijden.


Eerste toelatingen personenauto's

Bekijk hieronder het aantal personenauto's die momenteel rondrijden in Nederland. De jaartallen zijn gebaseerd op de eerste toelatingen in Europa. Hieronder staat dus een overzicht van jaren waarin het voertuig voor het eerst in Europa de weg is opgegaan.
Bekijk ook de data van de eerste toelatingen in Nederland van alle personenauto's.

Om deze tabel overzichtelijk te houden worden alleen modellen vermeld die tussen 2016 en 2023 minimaal 1.000 keer verkocht zijn.


Swipe voor complete tabel
Merk + Model20162017201820192020202120222023
Kia Niro1.8135.5236.80710.63313.21411.0858.1657.549
Volvo XC40-54.0245.87410.90910.4237.8208.720
Volkswagen Polo13.98912.15821.89718.21511.2169.8756.7587.808
Toyota Yaris8.6069.79810.1948.2667.9458.5286.4555.226
Kia Picanto8.4719.86211.0498.2376.7138.0967.45710.553
Volkswagen Golf14.15915.73014.76113.66411.0338.0314.2203.443
Peugeot 2088.3407.1677.0965.3328.6427.99711.2019.314
Renault Captur10.98912.12812.07010.5858.7067.6696.2714.675
Opel Corsa8.1516.4766.3253.67510.3927.6117.7416.435
Skoda Enyaq----1707.4675.6124.749
Peugeot 20086.7146.6236.0124.1906.5987.1846.3895.234
Ford Focus6.4867.6587.99914.1179.9646.2144.5513.720
Volkswagen T-Roc-1727.4759.2656.6206.1915.4834.114
Toyota Aygo7.2168.2608.3019.3656.6696.1861.248-
Skoda Octavia3.9755.4116.9546.8144.9586.0722.6164.359
Renault Clio12.25513.27213.18310.2378.6135.6374.5874.898
Toyota Corolla15886.4216.0855.3254.5465.693
Volkswagen Tiguan4.1049.0108.8738.5245.3754.8453.5253.640
Volkswagen ID.4----2.8874.8103.0374.288
Ford Kuga1.8734.0663.8121.5243.1884.6773.0724.436
Fiat 5007.8687.8226.4344.4935.2674.6725.7364.538
Audi A36.1006.0424.9723.9574.0214.5703.7854.214
Ford Puma---94.3334.5243.9402.689
Volkswagen Up!10.17812.80111.4818.0104.5984.3731.6904.455
Volkswagen T-Cross--15.6625.3504.3092.7381.992
BMW 3-Serie5.2573.9004.0106.2545.4464.3003.2812.377
Ford Mustang Mach-E----144.213830440
Peugeot 1088.4587.2808.8178.3895.4024.149461-
Lynk & Co 01-----4.0307.0946.272
Hyundai Kona-2313.0028.32812.4293.9873.1793.095
Nissan Qashqai6.6109.3649.1299.0544.7023.9014.1783.780
Volvo V602.7722.4013.6054.2164.2063.8392.2582.225
Ford Fiesta9.3659.83711.8319.4186.9673.7623.7152.938
Toyota C-HR7826.0547.0765.7884.1893.6522.9152.158
Seat Leon3.7684.2093.7072.8873.5243.5981.6691.642
Volvo XC602.7974.1864.7453.8163.5033.5542.4312.739
Kia Ceed1.5411.1991.8252.8552.7803.4794.3613.524
Hyundai Tucson2.9902.1661.8301.4184023.4434.2064.491
Tesla Model 3-2730.4788.8023.3831.3495.086
Kia Stonic-4042.2922.4702.6973.3472.5442.482
BMW 1-Serie3.0933.3463.6463.3284.1623.3222.0501.930
Peugeot 30088646.0285.7416.1993.2433.2762.2161.545
Mercedes-Benz A-klasse3.4353.5475.1536.8856.0433.2452.7131.543
Citroën C14.0744.1194.3754.5743.6673.232474-
Audi Q4 e-tron-----3.2133.5982.559
Opel Mokka3.798831281013.1423.8952.835
Hyundai i105.7614.7346.1084.8812.9473.1084.1874.376
Opel Crossland--2-133.0592.408740
Mini Cooper4.3004.6815.1374.8873.7043.0312.3342.715
Skoda Karoq-1092.4203.3412.9203.0211.6982.187
Toyota RAV 42.5582.8012.6574.6563.4232.9722.0281.260
BMW iX3----92.9581.9941.765
Opel Astra10.2669.9527.9566.6303.8372.9331.6922.748
Citroën C33.7266.4114.9104.1143.0682.9152.5492.160
Skoda Kodiaq81.5491.8773.4463.6732.8122.3683.172
Polestar 2----3.1942.7972.3311.943
Volkswagen ID.3----13.4302.7502.0673.514
Mercedes-Benz CLA2.4122.4452.2413.1293.3472.7102.2331.602
Seat Ibiza4.5413.9384.0584.1152.9222.6421.8153.072
Suzuki Ignis833.2493.0702.4852.2812.6251.3161.987
Suzuki Swift1.7442.1653.8103.4152.4102.5921.3191.749
Opel Grandland X-5004.2826.3683.8492.54258-
Skoda Kamiq---1591.9962.4711.5322.830
Audi Q31.3181.2218692.6772.3582.3941.9001.365
Mazda CX-30---1.0502.7292.3781.5771.401
Suzuki Vitara3.4592.5401.8982.3621.7682.3072.1592.267
BMW 5-Serie1.9694.5854.7333.3782.5012.2502.0351.222
Mitsubishi Space Star2.7482.8743.4032.7222.2832.2201.4481.601
Dacia Sandero1.5191.8221.5881.1226452.2172.0172.517
Audi A13.3233.2022.8413.4732.3112.1911.3111.658
Mini Cooper SE-2695438702.5672.1802.4611.976
BMW X12.6853.7323.3132.9832.2612.1451.5201.678
Volkswagen Golf GTE----7482.086352144
Hyundai Ioniq 5-----2.0732.1342.288
Renault Zoe4921.2671.6352.8313.7412.0351.086630
Seat Arona-1683.4013.7622.4012.0291.3001.061
Toyota Yaris Cross-----1.9597.2776.913
Mazda CX-54.3335.1615.8135.3201.9691.9261.9452.803
BMW 2-Serie4.4143.3193.1642.4332.4881.9061.7051.576
Hyundai i202.6052.5142.5832.3351.0381.8842.1731.740
Kia EV6-----1.8073.2972.762
Mercedes-Benz C-klasse5.7485.1434.2973.6842.1661.8062.6691.309
Tesla Model Y----11.8064.43513.875
Volkswagen Passat7.0133.7683.4912.2053.1761.743792673
Mercedes-Benz EQA----81.7239431.175
BMW X36797152.0511.7882.0551.6841.260853
Renault Megane4.2597.3817.2264.9222.1031.6801.2641.526
Skoda Fabia4.1494.0453.8183.6472.1841.6431.7291.615
Audi Q22553.5652.8882.1881.7271.6161.1351.077
Mercedes-Benz GLC1.8663.1802.9161.7852.0831.5969101.337
Renault Twingo5.3564.4474.8622.2522.0611.5531.043530
Audi E-tron--7635.2395.1101.5512.44174
Nissan Juke1.0379226184741.8171.4859131.713
CUPRA Born-----1.4252.7231.252
Citroën C5 Aircross--222.4931.7771.376840702
Peugeot 50083061.8963.3063.7712.1411.349957984
Audi A43.8233.6253.3592.8182.0681.2961.0451.249
Mercedes-Benz GLA1.6041.6501.2701.2541.2501.232847594
Mercedes-Benz E-klasse2.8863.0862.6051.9901.2511.229650367
Seat Ateca6842.8492.3763.3051.7841.225670640
Dacia Duster1.0879041.4031.2161.0381.1891.225887
BMW 4-Serie1.5601.8661.6291.2477941.1581.038626
Mercedes-Benz B-klasse2.6402.4532.3692.6851.8391.149846721
Mitsubishi Outlander1.4177851.3212.4831.6701.146-1
Nissan Micra9702.7804.6583.4152.1561.1462.031758
Nissan Leaf5824393.2913.8751.7061.144990566
CUPRA Formentor----181.139748375
Skoda Scala---1.3191.3051.1006791.345
Audi Q56841.6681.2337472.1621.098618606
Kia Xceed---1771.4041.091824554
Citroën C3 Aircross-3992.8392.7371.6621.0881.423526
Peugeot 3084.7134.1834.4743.9512.1351.0833.0852.339
Renault Arkana-----1.0792.8952.095
MG ZS---1.0752.1771.0788491.862
Citroën C433215533-511.059583295
Mazda 22.4772.3992.2792.6851.0051.0541.3971.855
Mini Cooper S1.4971.7111.7471.5481.2211.038757753
Audi A61.4851.3551.7821.8921.391974620510
Seat Tarraco--3758852964593958
Skoda Superb1.3671.3941.9651.6621.7109587581.257
Mercedes-Benz GLB---3686954464296
Jeep Compass5281900984485940704623
Kia ProCeed--5858899923827664
Porsche Taycan----533900950690
Suzuki SX49571.5461.6791.0107068981.4011.347
Audi A56131.4181.7731.5051.091895641555
Renault Kadjar3.8833.4343.5043.5091.256869646-
Citroën E-C4----888662.3121.397
Porsche Cayenne3632626236601.002845982883
BMW i34561.0031.7543.1251.281820325-
Mitsubishi Eclipse Cross-571.4139841738131.885856
Mazda 31.1281.0871.0211.5251.129807567679
Mini One1.4981.7542.3561.78583675261811
Volvo S60302424183667768715314382
Mazda CX-33.8013.6683.4062.94829370380-
Mazda MX-30----1.287700195379
CUPRA Leon----2682103225
Peugeot 5084092291031.301900677472242
Seat Mii1.8101.4061.0138501.331666--
Hyundai Bayon-----6521.251994
Kia Rio2.3293.4392.2261.030821644598465
Renault Megane E-Tech---12246391.3063.874
Hyundai Ioniq3381.5682.0022.1871.1316011021
Honda Jazz913749623572725595495340
Porsche 911633541471765772589544520
Renault Scenic7953.5503.8852.936943536356267
Audi Q8--210441184525172246
Volvo V903302.0791.608951691524425303
Mercedes-Benz EQC---1971.045520280201
BMW X2-81.1581.145665511309106
Dacia Spring----35051.7211.478
Opel Crossland X-2.1284.9278.2814.449503--
Ford Mondeo1.1931.069879956635498131-
Ford EcoSport1.2111.3383.2283.704974471513133
Volkswagen Arteon-205923636332467432309
Land Rover Range Rover Evoque1.164997618733706463495666
Hyundai i307849661.228887408457864536
Kia Sportage3.0522.0411.5727092604544.0714.605
Fiat Panda2.3131.9001.499460621408721438
BMW Z4803120577502407253132
Citroën C4 SpaceTourer--3871.1696993902191
Volvo C40-----3679492.018
BMW iX-----3611.003598
Mercedes-Benz S-klasse382386458320139358315203
Kia Soul99847023569235119491
Lexus UX 250h---62646330018699
BMW X4394326315535383299255107
Opel Insignia8151.5641.9011.589732262944
Porsche Panamera59482633367192257265156
Mini John Cooper Works375475357206268254162112
Fiat 500X1.190761820629520245149157
Fiat Tipo2747494972081242439552
Land Rover Range Rover Velar-355902589244230292278
Porsche Macan639663584692345217248147
Mazda 6524632605541184216155215
BMW 7-Serie515311324359302214165105
Renault Talisman1.1891.4801.02034017420899-
Volvo V60 Cross Country405468266322284206119135
Subaru Forester4424753703942751895720
Honda CR-V279152160695273172132112
Smart Forfour1.0761.0161.165324141153815
Mazda MX-5506437348296531516981
Alfa Romeo Giulia26487463537622613810750
Honda HR-V855608455415261127621299
Dacia Lodgy35338839522520212344-
Volkswagen Taigo-----1232.8872.501
Smart Fortwo3544694312891751167576
Jaguar F-Pace3204572791698110215675
Skoda Citigo1.5252.1602.3041.2162.1231006-
Alfa Romeo Stelvio1529641309155946938
Mitsubishi Colt1.6441.8811.3231.018556935677
Toyota Prius1.158838651418181895376
BMW i4-----862.5443.378
Citroën C4 Cactus3.4992.5261.9631.47381278--
Lexus RX 450h3142151539812577376
Volvo V90 Cross Country85633961366575185
Honda Civic40050258140320672112142
Lexus NX 300h446479521231113699-
Volvo S901855194462682266552137
Lexus CT 200h33342753030924663--
Subaru XV21220133319013155236
Ford S-Max59042831312121493119
Renault Espace1.09468445727257361287
Alfa Romeo Giulietta7185835161095632--
Audi Coupe2863931801176328176
Audi SQ51595278541183128134
Jaguar I-Pace--3.518712475261613
Jaguar XE315290232105642375
Suzuki Celerio3.0612.5772.0121.57943612--
Mercedes-Benz EQB-----6784948
Dacia Logan1.6371.8191.5658035225-1
Skoda Rapid1.1611.1731.34935713--
Volkswagen Golf Sportsvan3.1682.4541.4087562803--
Fiat 500L4412832637112--
Tesla Model S1.1341.7635.637528298283295
Tesla Model X3291.1182.994471285258285
Opel Ampera-E-2148228751.3432--
Volvo V404.0354.3434.0073.2627151--
MG MG5-----1309841
Citroën C4 Picasso2.3212.1601.471139----
Fiat Punto832597621111----
Ford B-Max1.4041.297393-----
Ford C-Max2.1621.8891.540530----
Ford Ka8291.003770505----
Hyundai ix201.4148995641231---
Kia Venga1.5701.24571097----
Nissan Note2.182787------
Nissan Pulsar79482442135----
Opel Adam1.6651.349951673----
Opel Karl7.74810.28110.2357.115----
Opel Meriva2.426725------
Opel Mokka X7275.4123.4741.838----
Opel Zafira Tourer1.6461.478871198----
Skoda Yeti1.0195767-----
Suzuki Baleno1.2811.2996842722---
Toyota Auris4.4634.1703.5928351---
Toyota Avensis39239922163----
Toyota Verso7087061613----
Volkswagen Beetle5844822254----
Volvo V40 Cross Country6149238171.634125---
Volvo V702.059269------
Toyota Aygo X------5.4476.160
Audi Q8 e-tron------51.481
BMW iX1------833.527
BYD Atto 3------1811.077
Dacia Jogger------1.3452.101
Mazda CX-60------4801.569
Mercedes-Benz EQE------511913
MG MG4------702.960
Opel Grandland------1.2921.055
Renault Austral------252.771
Volkswagen ID.5------1.493928
Hyundai Ioniq 6-------1.042
Jeep Avenger-------1.231
Overige modellen9.8617.9417.4736.0375.2495.6796.6019.510
Totaal per jaar443.869501.309553.210556.996458.768418.838368.409380.293


Zoek op kenteken

europa
NL
 

Zoek op merk of model

Zoek op merk of model auto, motor, scooter etc.

Top