R-414-FD
Er rijden momenteel 6.363 Volkswagen Scirocco's rond in Nederland. Deze zwarte Scirocco komt uit het jaar 2009 en is nu 17 jaren, 4 maanden en 10 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 9 maart 2026, dus sinds 2 maanden en 21 dagen. Deze personenauto rijdt op benzine en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Volkswagen Scirocco coupe rijden er in dezelfde variant (ADCAVD) nog 1.962 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen juni 2008 en oktober 2013. De nieuwwaarde ligt tussen de € 17.776 en € 49.554, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 33.125 uitkomt. De nieuwwaarde van deze Volkswagen Scirocco is helaas onbekend.
Deze Volkswagen is een redelijk snelle auto met een topsnelheid van 218 km/uur. Daardoor behoort deze Volkswagen Scirocco tot de snelste 15.4% personenauto's van Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 12 augustus 2022. Het voertuig was toen 13 jaren, 6 maanden en 22 dagen oud.
Bekijk ook alle Volkswagen Scirocco voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Volkswagen Scirocco | 2009
| Voertuigsoort | Personenauto |
| Merk | Volkswagen |
| Handelsbenaming | Scirocco |
| Lengte | 4,26 m |
| Breedte | 1,81 m |
| Kleur | ZWART |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 2 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 218 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 300 km | |
| Nieuwprijs | Onbekend |
| Bruto BPM | € 5.522 |
| Inrichting | coupe |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 118 kW (160 pk) |
| Continue vermogen | 118 kW |
| Brandstof | Benzine |
| Motorcode(s) | CAV |
| Werking motor(en) | Elektrische ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 1390cc (1,4 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 20 januari 2009 |
| Leeftijd | 17 jaren, 4 maanden en 10 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 9 maart 2026 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 2 maanden en 21 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 12 augustus 2022. Het voertuig was toen 13 jaren, 6 maanden en 22 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 10 februari 2027. Het voertuig moet over 8 maanden en 14 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 1.246 kg |
| Massa rijklaar | 1.346 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 2500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 374 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 1.720 kg |
| Technische max massa voertuig | 1.720 kg |
| Maximum massa samenstelling | - kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.000 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 770 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 770 kg |
Gewichten voor aanhanger
| Maximale kogeldruk | onbekend |
| Maximum massa trekken ongeremd | - kg |
| Maximum massa trekken geremd | - kg |
Let op: Dit voertuig mag geen aanhanger trekken of er zijn geen gewichten bekend voor dit voertuig.
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 2,58 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,57 m (voor) / 1,58 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type 13 | |
| Variant ADCAVD | |
| Uitvoering FM6FM62S0227MGN1 | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2001/116*0471*01 | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Onlogisch |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Verbruik verbrandingsmotor stad (NEDC) 8.7 l/100km (1 liter op 11,5km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor snelweg (NEDC) 5.4 l/100km (1 liter op 18,5km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor gecombineerd (NEDC) 6.6 l/100km (1 liter op 15,2km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 154 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 77 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 A | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*692/2008A | |
Zie de WLTP-test-pagina voor meer informatie over WLTP en NEDC.
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| R-414-FD | 13-01-2026 | 10:33 | periodieke controle | 10-02-2027 | Ja, bekijk hier. |
| R-414-FD | 10-02-2025 | 09:40 | periodieke controle | 10-02-2026 | Ja, bekijk hier. |
| R-414-FD | 8-08-2023 | 16:36 | periodieke controle | 11-08-2024 | Ja, bekijk hier. |
| R-414-FD | 11-08-2022 | 12:59 | periodieke controle | 11-08-2023 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2026 | |||||
| 13-01-2026 | 10:33 | 188 | 5.*.19 | 1 | Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af |
| 13-01-2026 | 10:33 | 250 | 5.*.29 | 1 | Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af |
| 13-01-2026 | 10:33 | 516 | 5.*.56 | 1 | Dimlicht onjuist afgesteld |
| 13-01-2026 | 10:33 | 524 | 5.*.56 | 2 | Lichtbeeld dimlicht onjuist |
| 13-01-2026 | 10:33 | 571 | 5.*.55 | 1 | Richtingaanwijzer werkt niet (goed) |
| 13-01-2026 | 10:33 | 584 | 5.*.55 | 1 | Stadslicht werkt niet (goed) |
2025 | |||||
| 10-02-2025 | 09:40 | RA2 | RA2 | 1 | Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen |
| 10-02-2025 | 09:40 | RA2 | RA2 | 1 | Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen |
2023 | |||||
| 8-08-2023 | 16:36 | RA2 | RA2 | 1 | Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen |
| 8-08-2023 | 16:36 | 311 | 5.*.31 | 2 | Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij |
| 8-08-2023 | 16:36 | 188 | 5.*.19 | 1 | Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af |
| 8-08-2023 | 16:36 | 177 | 5.*.16 | 1 | Stofhoes aandrijfas ondeugdelijk bevestigd |
Vergeet ook niet alle Volkswagen Scirocco voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van R-414-FD - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
R-414-FD
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| R-410-FD | Hymer | B534DL | Kampeerwagen | € 42.566 | 10-08-2022 | 5,7 jaar | |
| R-411-FD | Bürstner | BIT695 | Kampeerwagen | € 37.881 | 06-10-2022 | 14,1 jaar | |
| R-412-FD | Mercedes-Benz | C-klasse | Stationwagen | € 67.509 | 06-09-2022 | 9,1 jaar | |
| R-413-FD | Audi | TT | Cabriolet | € 73.032 | 04-08-2022 | 6,3 jaar | |
| R-414-FB | Mazda | CX-30 | Stationwagen | € 38.550 | 12-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-414-FD | Volkswagen | Scirocco | Coupe | Onbekend | 12-08-2022 | 17,4 jaar | |
| R-414-FF | Audi | S4 | Stationwagen | € 92.940 | 04-08-2022 | 9,5 jaar | |
| R-414-FG | Fiat | 500 | Hatchback | € 20.621 | 31-08-2022 | 4,5 jaar | |
| R-414-FH | Volkswagen | Up! | Hatchback | € 16.593 | 30-09-2022 | 5,1 jaar | |
| R-414-FJ | Volkswagen | ID.3 | Stationwagen | € 38.275 | 29-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-414-FK | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 38.792 | 17-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-414-FN | Skoda | Superb | Stationwagen | € 64.201 | 10-08-2022 | 6,8 jaar | |
| R-414-FP | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 23.277 | 04-10-2022 | 14,2 jaar | |
| R-414-FR | Fiat | Panda | MPV | € 16.784 | 18-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-414-FS | Mercedes-Benz | EQA | Stationwagen | € 51.882 | 31-08-2022 | 3,7 jaar | |
| R-414-FT | Dacia | Sandero | Hatchback | € 14.485 | 19-08-2022 | 7,1 jaar | |
| R-414-FV | Suzuki | Swift | Hatchback | € 20.854 | 18-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-414-FX | Mazda | CX-5 | Stationwagen | € 43.250 | 16-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-414-FZ | Peugeot | 208 | Hatchback | € 22.029 | 30-08-2022 | 3,8 jaar | |
| R-415-FD | BMW | 3-Serie | Stationwagen | € 51.913 | 06-08-2022 | 11,8 jaar | |
| R-416-FD | Land Rover | Range Rover Velar | Stationwagen | € 100.313 | 17-08-2022 | 6,7 jaar | |
| R-417-FD | Volkswagen | Polo | Hatchback | € 16.384 | 04-08-2022 | 15,9 jaar | |
| R-418-FD | Mini | Cooper | Stationwagen | € 63.733 | 05-08-2022 | 8,7 jaar | |
| R-419-FD | Jeep | Wrangler | MPV | Onbekend | 24-08-2022 | 19 jaar |
Personenauto's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan personenauto modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 33.125 en/of een afmeting van 426 x 181 cm en/of een gewicht van ± 1.246 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Toyota Yaris Cross | € 35.000 | 418 cm | 177 cm | 1.200 kg |
| Renault Captur | € 33.500 | 423 cm | 180 cm | 1.340 kg |
| BMW 1-Serie | € 33.400 | 433 cm | 178 cm | 1.300 kg |
| Ford Puma | € 35.000 | 422 cm | 181 cm | 1.240 kg |
| Audi A3 | € 33.800 | 432 cm | 179 cm | 1.360 kg |
| Skoda Kamiq | € 32.000 | 424 cm | 179 cm | 1.150 kg |
| Opel Mokka X | € 32.900 | 428 cm | 178 cm | 1.320 kg |
| Opel Mokka | € 30.600 | 428 cm | 176 cm | 1.310 kg |
| Renault Scenic | € 30.200 | 428 cm | 181 cm | 1.340 kg |
| Nissan Juke | € 33.400 | 421 cm | 180 cm | 1.240 kg |
| Alfa Romeo Giulietta | € 32.500 | 435 cm | 180 cm | 1.280 kg |
| Opel Crossland | € 31.300 | 423 cm | 177 cm | 1.180 kg |
| Mazda CX-3 | € 30.100 | 428 cm | 177 cm | 1.160 kg |
| Suzuki Vitara | € 32.000 | 418 cm | 178 cm | 1.210 kg |
| Mercedes-Benz B-klasse | € 34.600 | 428 cm | 178 cm | 1.360 kg |
| Nissan Qashqai | € 31.200 | 433 cm | 178 cm | 1.320 kg |
| Fiat 500X | € 31.400 | 427 cm | 180 cm | 1.320 kg |
| Citroën C4 | € 33.600 | 436 cm | 180 cm | 1.300 kg |
| Kia Ceed | € 31.900 | 432 cm | 180 cm | 1.240 kg |
| Dacia Duster | € 32.600 | 435 cm | 181 cm | 1.330 kg |
| Mini Clubman | € 33.500 | 426 cm | 180 cm | 1.320 kg |
| Peugeot 2008 | € 35.800 | 430 cm | 177 cm | 1.310 kg |
| Honda HR-V | € 33.000 | 431 cm | 177 cm | 1.230 kg |
| Renault Megane | € 32.500 | 436 cm | 183 cm | 1.350 kg |
| Volvo C30 | € 31.500 | 425 cm | 179 cm | 1.250 kg |
Swipe voor alle informatie
Meer info en links
Youtube video's van de Volkswagen SciroccoGoogle op afbeeldingen van de Volkswagen Scirocco
Google op reviews van de Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco Wikipedia-pagina
Topgear.nl
Is een originele Volkswagen Scirocco nog leuk?
Autotest: Volkswagen Scirocco 2.0 FSI
Autotest: Volkswagen Scirocco 2.0 TDI 140 pk
Autotest: Volkswagen Scirocco R
Uitgelicht: Volkswagen Scirocco R
Autoblog.nl
Volkswagen Scirocco nieuws
Volkswagen Scirocco
Autoreview.nl
Volkswagen Scirocco staat al 50 jaar in de schaduw van de Golf
Opgefriste Volkswagen Scirocco gepresenteerd
Durf te kiezen: Volkswagen Scirocco
Autovisie.nl
Alles over Volkswagen Scirocco
Volkswagen stopt wéér met de Scirocco
Autoweek.nl
https://www.autoweek.nl/merken-modellen/volkswagen/scirocco/
Autozine.nl
Autotest: Volkswagen Scirocco
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.