L-843-DX
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2013 en is nu 13 jaren, 2 maanden en 5 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 21 januari 2023, dus sinds 3 jaren, 4 maanden en 9 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 5 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er nog 297 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen oktober 2007 en september 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.745 en € 98.163, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 49.027 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 43.598 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 5.429 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 1 mei 2021. Het voertuig was toen 8 jaren, 1 maand en 6 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2013
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Breedte | 2,32 m |
| Hoogte | 2,75 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 43.598 |
| Bruto BPM | € 10.563 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 25 maart 2013 |
| Leeftijd | 13 jaren, 2 maanden en 5 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 21 januari 2023 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 3 jaren, 4 maanden en 9 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 1 mei 2021. Het voertuig was toen 8 jaren, 1 maand en 6 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 26 maart 2027. Het voertuig moet over 9 maanden en 27 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.800 kg |
| Massa rijklaar | 2.900 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 600 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,80 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer r. |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 302 gr/km | 0 gr/km (schoon) (zeer vervuilend) 302 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 I | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*692/2008I | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| L-843-DX | 19-03-2026 | 09:39 | periodieke controle | 26-03-2027 | Ja, bekijk hier. |
| L-843-DX | 26-03-2025 | 11:03 | periodieke controle | 26-03-2026 | Nee |
| L-843-DX | 10-01-2024 | 16:20 | periodieke controle | 20-01-2025 | Ja, bekijk hier. |
| L-843-DX | 20-01-2023 | 11:19 | periodieke controle | 20-01-2024 | Ja, bekijk hier. |
| L-843-DX | 6-04-2022 | 09:40 | periodieke controle | 30-04-2023 | Nee |
| L-843-DX | 30-04-2021 | 15:18 | periodieke controle | 30-04-2022 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2026 | |||||
| 19-03-2026 | 09:39 | 542 | 5.*.55 | 1 | Retroreflector vertoont gebrek |
2024 | |||||
| 10-01-2024 | 16:20 | 576 | 5.*.53 | 1 | Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan |
2023 | |||||
| 20-01-2023 | 11:19 | 211 | 5.*.27 | 1 | Bandenspanning op 1 as niet gelijk |
| 20-01-2023 | 11:19 | 497 | 5.*.55 | 1 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van L-843-DX - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
L-843-DX
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| L-840-DX | Mercedes-Benz | C-klasse | Sedan | € 53.223 | 26-04-2021 | 11 jaar | |
| L-841-DX | Porsche | 911 | Coupe | Onbekend | 26-04-2021 | 22,4 jaar | |
| L-842-DX | Rapido | 966M | Kampeerwagen | Onbekend | 10-06-2021 | 21,2 jaar | |
| L-843-DB | Suzuki | Ignis | Hatchback | € 19.010 | 29-04-2021 | 8,3 jaar | |
| L-843-DD | Citroën | C1 | Hatchback | € 14.910 | 28-04-2021 | 5,1 jaar | |
| L-843-DF | Opel | Grandland X | MPV | € 39.242 | 22-04-2021 | 6,3 jaar | |
| L-843-DG | Ford | Kuga | MPV | € 35.190 | 03-05-2021 | 5,4 jaar | |
| L-843-DH | Renault | Clio | Hatchback | € 21.855 | 24-04-2021 | 5,1 jaar | |
| L-843-DJ | Volkswagen | T-Roc | Stationwagen | € 33.126 | 17-06-2021 | 5 jaar | |
| L-843-DK | Dethleffs | T 6501 B | Kampeerwagen | Onbekend | 21-04-2021 | 16,8 jaar | |
| L-843-DL | Toyota | RAV 4 | Stationwagen | € 44.860 | 21-08-2021 | 5,2 jaar | |
| L-843-DN | Mazda | CX-5 | Stationwagen | € 43.300 | 29-04-2021 | 5,1 jaar | |
| L-843-DP | Volkswagen | Touran | MPV | € 44.090 | 22-05-2021 | 6 jaar | |
| L-843-DR | Audi | Q2 | Stationwagen | € 37.202 | 03-05-2021 | 5,1 jaar | |
| L-843-DS | Volkswagen | Golf GTE | Stationwagen | € 44.385 | 23-04-2021 | 5,7 jaar | |
| L-843-DT | Ford | Fiesta | Hatchback | € 24.497 | 17-07-2021 | 6,3 jaar | |
| L-843-DV | BMW | X1 | Stationwagen | € 48.385 | 19-11-2021 | 10,2 jaar | |
| L-843-DX | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 43.598 | 01-05-2021 | 13,2 jaar | |
| L-843-DZ | Volvo | V60 | Stationwagen | € 51.930 | 17-06-2021 | 6,2 jaar | |
| L-844-DX | Mercedes-Benz | GLC | Stationwagen | € 76.061 | 26-04-2021 | 10,3 jaar | |
| L-845-DX | Ford | Mustang | Cabriolet | € 86.275 | 02-05-2021 | 8,4 jaar | |
| L-846-DX | Renault | Clio | Hatchback | € 17.722 | 26-04-2021 | 12,4 jaar | |
| L-847-DX | Porsche | Boxster | Cabriolet | € 67.018 | 26-04-2021 | 12,1 jaar | |
| L-848-DX | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 83.150 | 30-04-2021 | 9,3 jaar | |
| L-849-DX | BMW | 5-Serie | Stationwagen | Onbekend | 08-09-2021 | 21,8 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 49.027 en/of breedte van 232 cm en/of een gewicht van ± 2.800 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Fiat 230 | € 50.100 | 748 cm | 227 cm | 2.830 kg |
| Weinsberg R58 | € 49.700 | 715 cm | 231 cm | 2.740 kg |
| Rapido S6 | € 48.100 | 749 cm | 235 cm | 2.970 kg |
| Benimar Tessoro | € 48.200 | 744 cm | 232 cm | 3.000 kg |
| Adria Matrix M 670 SL | € 47.200 | 738 cm | 233 cm | 2.920 kg |
| Hymer T 698 CL | € 46.200 | 742 cm | 235 cm | 2.930 kg |
| Capron T447 | € 46.300 | 743 cm | 233 cm | 2.830 kg |
| Capron T66 | € 45.600 | 693 cm | 233 cm | 2.700 kg |
| Capron T135 | € 48.600 | 615 cm | 233 cm | 2.600 kg |
| Capron T58 | € 49.700 | 610 cm | 233 cm | 2.600 kg |
| Challenger 260 | € 49.600 | 700 cm | 231 cm | 2.900 kg |
| Capron T448 | € 46.200 | 740 cm | 233 cm | 2.710 kg |
| Adria Coral S 670 SL | € 49.300 | 750 cm | 234 cm | 2.910 kg |
| Bürstner BUT660 | € 49.000 | 679 cm | 230 cm | 2.780 kg |
| Rapido S8 | € 52.900 | 720 cm | 235 cm | 3.030 kg |
| Capron T67 | € 45.100 | 739 cm | 233 cm | 2.720 kg |
| Capron T64 | € 47.700 | 687 cm | 233 cm | 2.630 kg |
| Hobby T65 GE | € 48.800 | 708 cm | 234 cm | 2.880 kg |
| Hymer T 674 CL | € 52.200 | 729 cm | 235 cm | 2.920 kg |
| Hymer B 694 SL | € 47.700 | 730 cm | 235 cm | 3.040 kg |
| Capron T348 | € 47.300 | 687 cm | 233 cm | 2.630 kg |
| LMC V646 | € 50.600 | 685 cm | 222 cm | 2.700 kg |
| Adria Matrix M 680 SP | € 47.300 | 744 cm | 230 cm | 2.930 kg |
| MC Louis MC4 | € 46.700 | 729 cm | 235 cm | 2.970 kg |
| Bürstner BT7264 | € 50.600 | 714 cm | 230 cm | 2.860 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.