89-YB-59
OLDTIMER
Er rijden momenteel 1.242 Mercedes-Benz SLC's rond in Nederland. Deze rode SLC komt uit het jaar 1973 en is nu 53 jaren, 2 maanden en 5 dagen oud en heeft de status oldtimer. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 4 december 2012, dus sinds 13 jaren, 5 maanden en 24 dagen. Deze personenauto rijdt op benzine en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Mercedes-Benz 350 SLC coupe rijden er nog 898 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen april 1971 en januari 2020. De nieuwwaarde ligt tussen de € 55.635 en € 108.736, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 73.941 uitkomt. De nieuwwaarde van deze Mercedes-Benz 350 SLC is helaas onbekend.
Het voertuig is geïmporteerd op 4 december 2012. Het voertuig was toen 39 jaren, 8 maanden en 14 dagen oud.
Bekijk ook alle Mercedes-Benz SLC voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Mercedes-Benz 350 SLC | 1973
| Voertuigsoort | Personenauto |
| Merk | Mercedes-Benz |
| Handelsbenaming | 350 SLC |
| Kleur | ROOD |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 2 |
| Aantal wielen | 4 |
| Nieuwprijs | Onbekend |
| Bruto BPM | BPM onbekend of geen BPM betaald |
| Inrichting | coupe |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 147 kW (200 pk) |
| Brandstof | Benzine |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 8 stuks |
| Cilinderinhoud | 3499cc (3,5 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 23 maart 1973 |
| Leeftijd | 53 jaren, 2 maanden en 5 dagen |
| 0 jaar (jong) (zeer oud) 53 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 4 december 2012 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 13 jaren, 5 maanden en 24 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 4 december 2012. Het voertuig was toen 39 jaren, 8 maanden en 14 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Onbekend |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 1.630 kg |
| Massa rijklaar | 1.730 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 2500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | - kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | - kg |
| Technische max massa voertuig | - kg |
| Maximum massa samenstelling | - kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | - kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | - kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | - kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | - kg |
Gewichten voor aanhanger
| Maximale kogeldruk | onbekend |
| Maximum massa trekken ongeremd | 750 kg |
| Maximum massa trekken geremd | - kg |
Let op: Dit voertuig mag alleen een ongeremde aanhanger trekken tot 750 kg of er zijn geen geremde gewichten bekend voor dit voertuig.
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 2,82 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,43 m (voor) / 1,45 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type Onbekend | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer slotplaat motorruimte |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2021 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Emissieklasse Onbekend | |
| Label Onbekend |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| 89-YB-59 | 22-01-2021 | 14:00 | periodieke controle | 22-01-2023 | Ja, bekijk hier. |
| 89-YB-59 | 21-01-2019 | 16:08 | periodieke controle | 21-01-2021 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2021 | |||||
| 22-01-2021 | 14:00 | 516 | 5.*.56 | 1 | Dimlicht onjuist afgesteld |
| 22-01-2021 | 14:00 | 289 | 5.*.31 | 1 | Schijf-, trommelrem loopt niet vrij |
| 22-01-2021 | 14:00 | 285 | 5.*.31 | 1 | Bewegingsmogelijkheden remonderdeel beperkt |
| 22-01-2021 | 14:00 | 307 | 5.*.31 | 2 | Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar |
| 22-01-2021 | 14:00 | 497 | 5.*.55 | 1 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
| 22-01-2021 | 14:00 | 532 | 5.*.55 | 1 | Mistachterlicht werkt niet (goed) |
Vergeet ook niet alle Mercedes-Benz SLC voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van 89-YB-59 - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
89-YB-59
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 89-YA-59 | Mercedes-Benz | E-klasse | Sedan | Onbekend | 18-09-2003 | 49,3 jaar | |
| 89-YB-50 | Volvo | 262 | Coupe | Onbekend | 27-11-2012 | 50,3 jaar | |
| 89-YB-51 | Renault Alpine | A 310 | Coupe | Onbekend | 27-11-2012 | 53,4 jaar | |
| 89-YB-55 | Volkswagen | Bus | MPV | Onbekend | 30-11-2012 | 50,3 jaar | |
| 89-YB-56 | Porsche | 911 | Coupe | Onbekend | 03-12-2012 | 53 jaar | |
| 89-YB-57 | Volkswagen | 1303 S | Sedan | Onbekend | 04-12-2012 | 52,8 jaar | |
| 89-YB-58 | Alfa Romeo | Giulia | Niet geregistreerd | Onbekend | 12-11-1992 | 51,9 jaar | |
| 89-YB-59 | Mercedes-Benz | SLC | Coupe | Onbekend | 04-12-2012 | 53,2 jaar | |
| 89-YD-59 | Mercedes-Benz | 200 | Sedan | Onbekend | 06-11-2021 | 49,4 jaar |
Personenauto's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan personenauto modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 73.941 en/of een gewicht van ± 1.630 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| BMW 5-Serie | € 73.800 | 506 cm | 190 cm | 1.790 kg |
| BMW X3 | € 72.100 | 471 cm | 189 cm | 1.790 kg |
| Audi A6 | € 73.700 | 496 cm | 189 cm | 1.770 kg |
| BMW 3-Serie | € 73.700 | 482 cm | 183 cm | 1.780 kg |
| Audi Q5 | € 72.700 | 474 cm | 193 cm | 1.770 kg |
| Volvo V90 | € 69.300 | 494 cm | 189 cm | 1.750 kg |
| Land Rover Range Rover Evoque | € 70.200 | 436 cm | 190 cm | 1.680 kg |
| Audi A5 | € 70.100 | 483 cm | 186 cm | 1.690 kg |
| BMW 4-Serie | € 74.200 | 478 cm | 185 cm | 1.750 kg |
| Volvo XC70 | € 69.800 | 484 cm | 189 cm | 1.730 kg |
| Alfa Romeo Stelvio | € 73.200 | 469 cm | 190 cm | 1.650 kg |
| Lexus NX 300h | € 70.700 | 464 cm | 185 cm | 1.760 kg |
| Jaguar XF | € 74.200 | 497 cm | 188 cm | 1.790 kg |
| Volvo S90 | € 70.300 | 497 cm | 189 cm | 1.740 kg |
| BMW X1 | € 71.000 | 450 cm | 185 cm | 1.630 kg |
| BMW 1-Serie | € 71.100 | 438 cm | 180 cm | 1.570 kg |
| Audi A4 Allroad | € 71.000 | 476 cm | 184 cm | 1.640 kg |
| BMW X4 | € 75.700 | 475 cm | 192 cm | 1.720 kg |
| Audi S3 | € 78.100 | 450 cm | 182 cm | 1.610 kg |
| Mini Cooper | € 70.300 | 430 cm | 182 cm | 1.570 kg |
| Jaguar S-Type | € 71.400 | 489 cm | 182 cm | 1.630 kg |
| Lexus GS 300 | € 71.900 | 486 cm | 182 cm | 1.630 kg |
| Volvo V60 Cross Country | € 69.100 | 478 cm | 189 cm | 1.780 kg |
| BMW X2 | € 70.500 | 455 cm | 185 cm | 1.590 kg |
| Mini Clubman | € 67.800 | 427 cm | 180 cm | 1.530 kg |
Swipe voor alle informatie
Meer info en links
Youtube video's van de Mercedes-Benz SLCGoogle op afbeeldingen van de Mercedes-Benz SLC
Google op reviews van de Mercedes-Benz SLC
Autovisie.nl
Eind in zicht voor Mercedes SLC
Mercedes-Benz blijft de SLC toch trouw
Autoweek.nl
https://www.autoweek.nl/merken-modellen/mercedes-benz/slc/
Autozine.nl
Autotest: Mercedes-Benz SLC
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.