K-287-XF
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze grijze R16 komt uit het jaar 2009 en is nu 17 jaren en 11 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 15 april 2021, dus sinds 5 jaren, 1 maand en 10 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 3 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er nog 297 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen oktober 2007 en september 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.745 en € 98.163, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 49.027 uitkomt. De nieuwwaarde van deze Knaus R16 is helaas onbekend.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 150 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij behoort bij de 38.9% snellere campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 15 april 2021. Het voertuig was toen 11 jaren, 11 maanden en 2 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2009
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 7,26 m |
| Breedte | 2,30 m |
| Hoogte | 2,72 m |
| Kleur | GRIJS |
| Aantal zitplaatsen | 3 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 150 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | Onbekend |
| Bruto BPM | € 11.479 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 116 kW (158 pk) |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2999cc (3,0 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 14 mei 2009 |
| Leeftijd | 17 jaren en 11 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 15 april 2021 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 5 jaren, 1 maand en 10 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 15 april 2021. Het voertuig was toen 11 jaren, 11 maanden en 2 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 22 april 2027. Het voertuig moet over 10 maanden en 28 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 3.002 kg |
| Massa rijklaar | 3.102 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 398 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.100 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 4,04 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,85 m (voor) / 1,83 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type X250/3 | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer r. |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 4 / EURO 4 | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 70/220*2003/76B | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| K-287-XF | 13-04-2026 | 15:43 | periodieke controle | 22-04-2027 | Nee |
| K-287-XF | 22-04-2025 | 10:57 | periodieke controle | 22-04-2026 | Nee |
| K-287-XF | 3-04-2024 | 15:28 | periodieke controle | 4-04-2025 | Ja, bekijk hier. |
| K-287-XF | 15-03-2023 | 16:37 | periodieke controle | 4-04-2024 | Ja, bekijk hier. |
| K-287-XF | 4-04-2022 | 15:08 | periodieke controle | 4-04-2023 | Ja, bekijk hier. |
| K-287-XF | 26-03-2021 | 09:32 | periodieke controle | 26-03-2022 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2024 | |||||
| 3-04-2024 | 15:28 | 391 | 5.*.43 | 1 | Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht |
| 3-04-2024 | 15:28 | 480 | 5.*.55 | 1 | Achterlicht niet van gelijke grootte/sterkte/kleur |
| 3-04-2024 | 15:28 | 497 | 5.*.55 | 1 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
2023 | |||||
| 15-03-2023 | 16:37 | 522 | 5.*.56 | 2 | Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk |
| 15-03-2023 | 16:37 | AC4 | AC4 | 1 | Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
2022 | |||||
| 4-04-2022 | 15:08 | 516 | 5.*.56 | 2 | Dimlicht onjuist afgesteld |
| 4-04-2022 | 15:08 | 224 | 5.*.28 | 1 | Veer gebroken of gescheurd |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van K-287-XF - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
K-287-XF
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| K-280-XF | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 52.323 | 02-04-2021 | 7,2 jaar | |
| K-281-XF | Suzuki | Swift | Hatchback | € 10.955 | 19-03-2021 | 14,7 jaar | |
| K-282-XF | Capron | T339 | Kampeerwagen | € 34.654 | 10-09-2021 | 9,1 jaar | |
| K-283-XF | Adria | Sonic I 700 SL | Kampeerwagen | € 50.810 | 26-03-2021 | 9 jaar | |
| K-284-XF | Citroën | C1 | Hatchback | € 18.668 | 19-03-2021 | 9,5 jaar | |
| K-285-XF | BMW | 1-Serie | Stationwagen | € 30.160 | 19-03-2021 | 11,3 jaar | |
| K-286-XF | Peugeot | 208 | Hatchback | € 22.487 | 19-03-2021 | 14,1 jaar | |
| K-287-XB | Toyota | Yaris | Hatchback | € 29.530 | 24-03-2021 | 5,2 jaar | |
| K-287-XD | Tesla | Model 3 | Sedan | € 59.680 | 31-03-2021 | 5,2 jaar | |
| K-287-XF | Knaus | R16 | Kampeerwagen | Onbekend | 15-04-2021 | 17 jaar | |
| K-287-XG | Toyota | Yaris | Hatchback | € 25.530 | 26-03-2021 | 5,2 jaar | |
| K-287-XH | Volvo | XC60 | Stationwagen | € 87.526 | 01-04-2021 | 7,7 jaar | |
| K-287-XK | Toyota | C-HR | Hatchback | € 34.520 | 29-03-2021 | 5,2 jaar | |
| K-287-XL | Mini | Cooper | Hatchback | € 33.440 | 06-04-2021 | 5,1 jaar | |
| K-287-XN | BMW | Z4 | Cabriolet | Onbekend | 23-04-2021 | 16,8 jaar | |
| K-287-XP | Kia | Niro | Stationwagen | € 30.760 | 09-04-2021 | 5,1 jaar | |
| K-287-XR | BMW | 5-Serie | Stationwagen | € 105.409 | 16-06-2021 | 8,4 jaar | |
| K-287-XS | Mercedes-Benz | GLA | Stationwagen | € 60.052 | 31-03-2021 | 5,2 jaar | |
| K-287-XT | Capron | T64 | Kampeerwagen | € 45.502 | 22-04-2021 | 8,3 jaar | |
| K-287-XV | Renault | Kadjar | Stationwagen | € 35.188 | 27-05-2021 | 7,2 jaar | |
| K-287-XX | BMW | 2-Serie | Sedan | € 52.111 | 05-04-2021 | 5,1 jaar | |
| K-287-XZ | Ford | Focus | Stationwagen | € 36.552 | 09-04-2021 | 5,1 jaar | |
| K-289-XF | Skoda | Kamiq | Hatchback | € 25.487 | 26-03-2021 | 5,4 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 49.027 en/of een afmeting van 726 x 230 cm en/of een gewicht van ± 3.002 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Rapido S8 | € 52.900 | 720 cm | 235 cm | 3.030 kg |
| Hymer B 694 SL | € 47.700 | 730 cm | 235 cm | 3.040 kg |
| Hymer T 674 CL | € 52.200 | 729 cm | 235 cm | 2.920 kg |
| Hymer T 698 CL | € 44.800 | 733 cm | 235 cm | 2.920 kg |
| MC Louis MC4 | € 46.700 | 729 cm | 235 cm | 2.970 kg |
| Capron T69L | € 44.200 | 734 cm | 233 cm | 2.820 kg |
| MC Louis Sovereign | € 47.600 | 734 cm | 235 cm | 3.010 kg |
| Capron A 70 | € 49.000 | 728 cm | 233 cm | 2.840 kg |
| Chausson 758 | € 48.600 | 720 cm | 231 cm | 2.910 kg |
| Carthago Chic C-line I 4.8 | € 52.700 | 736 cm | 234 cm | 3.060 kg |
| Hymer T 614 CL | € 47.800 | 720 cm | 235 cm | 2.910 kg |
| Bürstner BI7201 | € 44.200 | 725 cm | 220 cm | 2.970 kg |
| Chausson 788 | € 52.400 | 719 cm | 232 cm | 2.970 kg |
| Capron A 72 | € 49.200 | 720 cm | 232 cm | 2.780 kg |
| Hymer T 678 CL | € 50.600 | 735 cm | 235 cm | 2.960 kg |
| Hymer T 674 SL | € 52.800 | 716 cm | 235 cm | 2.980 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.