JN-540-X
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2016 en is nu 10 jaren en 14 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig ook sindsdien. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er in dezelfde variant (R16) nog 763 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen februari 2008 en juni 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.900 en € 125.618, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 65.489 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 84.311 incl. BTW en BPM, daardoor is deze Knaus R16 € 18.822 duurder dan gemiddeld.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2016
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 7,47 m |
| Breedte | 2,32 m |
| Hoogte | 2,75 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 145 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 84.311 |
| Bruto BPM | € 13.166 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 109 kW (148 pk) |
| Continue vermogen | 109 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | F1AE3481E |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
| Transmissie | Automatisch |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 14 mei 2016 |
| Leeftijd | 10 jaren en 14 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 14 mei 2016 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 10 jaren en 14 dagen. | |
| Geïmporteerd | Nee |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 14 mei 2027. Het voertuig moet over 11 maanden en 17 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.860 kg |
| Massa rijklaar | 2.960 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 540 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 4.000 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.350 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 2.100 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 2.100 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.400 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.400 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 4,04 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant R16 | |
| Uitvoering 16E77FNAFE | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2007/46*0770*05 | |
| Plaats chassisnummer in r. voorwielscherm |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Logisch |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Geluidsniveau rijdend 75 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 85 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 85 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 M | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*195/2013M | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| JN-540-X | 23-03-2026 | 13:53 | periodieke controle | 14-05-2027 | Nee |
| JN-540-X | 6-05-2025 | 15:33 | periodieke controle | 14-05-2026 | Nee |
| JN-540-X | 8-04-2024 | 15:03 | periodieke controle | 14-05-2025 | Nee |
| JN-540-X | 17-04-2023 | 13:28 | periodieke controle | 14-05-2024 | Nee |
| JN-540-X | 6-04-2022 | 13:19 | periodieke controle | 14-05-2023 | Nee |
| JN-540-X | 12-05-2021 | 12:09 | periodieke controle | 14-05-2022 | Nee |
| JN-540-X | 29-04-2020 | 13:36 | periodieke controle | 14-05-2021 | Nee |
| JN-540-X | 3-04-2019 | 14:33 | periodieke controle | 14-05-2020 | Nee |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van JN-540-X - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
JN-540-X
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JN-540-B | Fiat | 500 | Hatchback | € 21.265 | 29-04-2016 | 10,1 jaar | |
| JN-540-D | Ford | Fiesta | Hatchback | € 16.271 | 29-04-2016 | 10,1 jaar | |
| JN-540-F | Audi | A6 | Sedan | € 67.753 | 06-05-2016 | 10,1 jaar | |
| JN-540-G | Seat | Leon | Stationwagen | € 28.240 | 20-01-2017 | 9,4 jaar | |
| JN-540-H | Mercedes-Benz | E-klasse | Coupe | € 69.932 | 02-08-2017 | 10,4 jaar | |
| JN-540-J | Seat | Alhambra | MPV | € 42.795 | 30-05-2016 | 10 jaar | |
| JN-540-K | Volvo | V60 | Stationwagen | € 43.000 | 12-05-2016 | 10 jaar | |
| JN-540-L | Opel | Corsa | MPV | € 19.592 | 07-06-2016 | 13,8 jaar | |
| JN-540-N | BMW | 1-Serie | Stationwagen | Onbekend | 27-05-2016 | 19,7 jaar | |
| JN-540-R | BMW | 4-Serie | Coupe | € 95.574 | 06-05-2016 | 12,1 jaar | |
| JN-540-S | Saab | 9-3 | Cabriolet | Onbekend | 07-05-2016 | 18,3 jaar | |
| JN-540-T | Citroën | Berlingo | Stationwagen | € 30.735 | 28-05-2016 | 13 jaar | |
| JN-540-V | Citroën | C1 | Hatchback | Onbekend | 06-05-2016 | 20,7 jaar | |
| JN-540-X | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 84.311 | 14-05-2016 | 10 jaar | |
| JN-540-Z | Mobilvetta | A600 | Kampeerwagen | Onbekend | 19-05-2016 | 15,1 jaar | |
| JN-542-X | Bürstner | T585 | Kampeerwagen | Onbekend | 11-05-2016 | 20,9 jaar | |
| JN-543-X | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 31.264 | 13-05-2016 | 10,7 jaar | |
| JN-545-X | Honda | CR-V | MPV | € 44.340 | 06-06-2016 | 13,1 jaar | |
| JN-546-X | Chevrolet | Aveo | Hatchback | € 11.811 | 09-05-2016 | 14,4 jaar | |
| JN-547-X | Alfa Romeo | Giulietta | MPV | € 27.419 | 27-05-2016 | 16 jaar | |
| JN-549-X | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 74.624 | 12-05-2016 | 10 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 65.489 en/of een afmeting van 747 x 232 cm en/of een gewicht van ± 2.860 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Adria Matrix M 670 SL | € 64.700 | 738 cm | 237 cm | 2.890 kg |
| Dethleffs Just T7052 Dbm-eb | € 70.700 | 741 cm | 233 cm | 2.780 kg |
| Dethleffs Trend T 7057 | € 65.900 | 741 cm | 233 cm | 2.830 kg |
| Hymer T 678 CL | € 62.600 | 749 cm | 235 cm | 2.960 kg |
| Dethleffs Magic Edition Bm T 001 | € 59.000 | 743 cm | 233 cm | 2.960 kg |
| Bürstner BUT728 | € 59.400 | 744 cm | 230 cm | 2.950 kg |
| Capron T68 | € 68.600 | 740 cm | 232 cm | 2.840 kg |
| LMC T732 | € 66.900 | 757 cm | 232 cm | 3.000 kg |
| Bürstner BT7271 | € 63.700 | 749 cm | 230 cm | 2.950 kg |
| LMC H737 | € 61.900 | 746 cm | 233 cm | 2.890 kg |
| Dethleffs Trend T 7017 | € 66.800 | 741 cm | 233 cm | 2.820 kg |
| Hymer B 678 | € 66.300 | 745 cm | 235 cm | 3.130 kg |
| Sun Living S-series S 75 SL | € 62.900 | 742 cm | 238 cm | 2.860 kg |
| Dethleffs Pulse T 7051 Dbm-eb | € 66.100 | 741 cm | 233 cm | 2.870 kg |
| Bürstner BT7272 | € 62.400 | 742 cm | 233 cm | 2.920 kg |
| Adria Matrix 670 SL | € 70.600 | 749 cm | 237 cm | 2.950 kg |
| Dethleffs T 7051 | € 60.700 | 741 cm | 233 cm | 2.880 kg |
| Bürstner BT7262 | € 65.500 | 739 cm | 230 cm | 3.010 kg |
| Carthago Chic C-line I 4.9 | € 64.400 | 745 cm | 234 cm | 3.140 kg |
| Capron T068 | € 63.900 | 740 cm | 232 cm | 2.800 kg |
| Dethleffs T 7010 | € 67.400 | 737 cm | 233 cm | 2.980 kg |
| Adria Matrix M 680 SP | € 61.300 | 741 cm | 230 cm | 2.930 kg |
| Adria Coral S 690 SC | € 59.800 | 739 cm | 230 cm | 2.880 kg |
| Capron T447 | € 65.000 | 743 cm | 233 cm | 2.830 kg |
| Hymer T 678 | € 67.000 | 741 cm | 235 cm | 2.970 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.