L-470-GX
Er rijden momenteel 123.117 Mercedes-Benz Sprinter's rond in Nederland. Deze gele Sprinter komt uit het jaar 2021 en is nu 5 jaren en 8 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 8 mei 2026, dus sinds 17 dagen. Deze personenauto rijdt op diesel en heeft 5 zitplaatsen.
Gefeliciteerd nieuwe eigenaar!
Van deze Mercedes-Benz Sprinter ambulance rijden er nog 5.939 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen maart 1969 en mei 2026. De nieuwwaarde ligt tussen de € 29.490 en € 136.588, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 74.935 uitkomt. De nieuwwaarde van deze Sprinter bedraagt € 64.815 incl. BTW en BPM, deze Mercedes-Benz Sprinter is daardoor € 10.120 goedkoper dan gemiddeld.
Je trekt met deze Mercedes-Benz geen straatstenen uit de grond, maar de maximumsnelheid ligt nog altijd op een keurige 160 km/uur. Van alle Nederlandse personenauto's behoort deze Mercedes-Benz Sprinter tot de 14.1% traagste personenauto's.
Bekijk ook alle Mercedes-Benz Sprinter voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Mercedes-Benz Sprinter | 2021
| Voertuigsoort | Personenauto |
| Merk | Mercedes-Benz |
| Handelsbenaming | Sprinter |
| Kleur | GEEL |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Aantal deuren | 4 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 160 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 300 km | |
| Nieuwprijs | € 64.815 |
| Bruto BPM | € 15.605 |
| Inrichting | ambulance |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 140 kW (190 pk) |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 6 stuks |
| Cilinderinhoud | 2987cc (3,0 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 17 mei 2021 |
| Leeftijd | 5 jaren en 8 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 8 mei 2026 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 17 dagen. Gefeliciteerd nieuwe eigenaar! | |
| Geïmporteerd | Nee |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee. Zie terugroepactie uit het verleden. |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 4 maart 2027. Het voertuig moet over 9 maanden en 10 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 3.543 kg |
| Massa rijklaar | 3.643 kg |
| 0 kg (licht) (zeer zwaar) 3643 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 757 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 4.400 kg |
| Technische max massa voertuig | 4.400 kg |
| Maximum massa samenstelling | - kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 2.000 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.430 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.430 kg |
Gewichten voor aanhanger
| Maximale kogeldruk | onbekend |
| Maximum massa trekken ongeremd | - kg |
| Maximum massa trekken geremd | - kg |
Let op: Dit voertuig mag geen aanhanger trekken of er zijn geen gewichten bekend voor dit voertuig.
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,67 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,73 m (voor) / 1,73 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type 906BA50 | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer schutbord motorruimte |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Logisch |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Verbruik verbrandingsmotor stad (NEDC) 10.5 l/100km (1 liter op 9,5km) | 0 l/km (zuinig) (zeer onzuinig) 10.5 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor snelweg (NEDC) 8.9 l/100km (1 liter op 11,2km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor gecombineerd (NEDC) 9.5 l/100km (1 liter op 10,5km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 249 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 71 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 81 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 6 / EURO VI D | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Zware voertuigen) 595/2009*2018/932D | |
Zie de WLTP-test-pagina voor meer informatie over WLTP en NEDC.
Terugroep actie
Motorrijtuigen en aanhangwagens - diversen
Producent heeft herstel gemeld
Mercedes-Benz Nederland B.V. (Vans)15 december 2022
Referentiecode RDW: MGP220506
Referentiecode producent: 222V2790611 - 790611
Aantal getroffen voertuigen in Nederland: 9.625
Totaal aantal voertuigen terugroepactie wereldwijd: 85.093
Een onderdeel van het parkeervergrendelingssysteem van de automatische versnellingsbak, kan ongebruikelijk slijten en het veilig parkeren van het voertuig belemmeren. Als de bestuurder, bij het parkeren van het voertuig (in strijd met de gebruikershandleiding) , de handrem niet heeft aangetrokken kan het voertuig wegrollen en bestaat er een risico op een ongeval. De voertuigeigenaar wordt verzocht een afspraak te maken met een merkdealer. Deze zal de software van diverse regeleenheden (bijv. ESP en schakeleenheid) bij werken.
Meer informatie via: 00800-12777777.
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| L-470-GX | 13-01-2026 | 13:07 | periodieke controle | 4-03-2027 | Nee |
| L-470-GX | 4-02-2025 | 10:33 | periodieke controle | 4-03-2026 | Nee |
| L-470-GX | 5-02-2024 | 09:56 | periodieke controle | 4-03-2025 | Ja, bekijk hier. |
| L-470-GX | 13-01-2023 | 15:01 | periodieke controle | 4-03-2024 | Nee |
| L-470-GX | 4-03-2022 | 12:00 | periodieke controle | 4-03-2023 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2024 | |||||
| 5-02-2024 | 09:56 | 556 | 5.*.55 | 1 | Remlicht werkt niet (goed) |
| 5-02-2024 | 09:56 | 598 | 5.*.59B | 1 | Mistlicht voor onjuist afgesteld |
Vergeet ook niet alle Mercedes-Benz Sprinter voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van L-470-GX - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
L-470-GX
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| L-470-GB | Citroën | C4 Cactus | Hatchback | € 27.028 | 18-05-2021 | 6,3 jaar | |
| L-470-GD | Ford | Kuga | MPV | € 46.906 | 12-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GF | Hyundai | Tucson | MPV | € 42.102 | 01-07-2021 | 6,5 jaar | |
| L-470-GG | Land Rover | Range Rover Velar | Stationwagen | € 101.284 | 18-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GH | Fiat | Punto | MPV | € 13.393 | 04-10-2021 | 14,9 jaar | |
| L-470-GJ | Skoda | Enyaq | Stationwagen | € 44.115 | 20-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GK | Toyota | Aygo | Hatchback | € 11.890 | 05-06-2021 | 12,3 jaar | |
| L-470-GL | Kia | Stonic | Stationwagen | € 25.070 | 18-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GP | Mercedes-Benz | GLE | Stationwagen | € 97.206 | 21-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GR | Ford | Mustang Mach-E | Hatchback | € 45.425 | 20-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GS | Fiat | 500 | Hatchback | € 22.256 | 21-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GT | Opel | Zafira Tourer | MPV | € 35.097 | 12-06-2021 | 10,6 jaar | |
| L-470-GV | Volvo | S60 | Sedan | € 52.001 | 21-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GX | Mercedes-Benz | Sprinter | Ambulance | € 64.815 | 17-05-2021 | 5 jaar | |
| L-470-GZ | Seat | Leon | Stationwagen | € 34.850 | 19-05-2021 | 11,5 jaar | |
| L-471-GX | Volvo | XC90 | MPV | Onbekend | 17-05-2021 | 22,5 jaar | |
| L-472-GX | Mercedes-Benz | CLA | Stationwagen | € 45.532 | 17-05-2021 | 10,8 jaar | |
| L-473-GX | Challenger | 357 | Kampeerwagen | € 33.121 | 01-06-2021 | 6,9 jaar | |
| L-474-GX | Ford | Mondeo | Stationwagen | € 44.215 | 21-05-2021 | 5,9 jaar | |
| L-475-GX | Adria | Twin 600 SP | Kampeerwagen | € 33.121 | 27-05-2021 | 6,9 jaar | |
| L-476-GX | BMW | 1-Serie | Stationwagen | Onbekend | 17-05-2021 | 17,1 jaar | |
| L-477-GX | Hymer | T 614 CL | Kampeerwagen | € 36.861 | 28-05-2021 | 16 jaar | |
| L-478-GX | Jeep | Wrangler | MPV | € 151.417 | 17-05-2021 | 12,2 jaar |
Personenauto's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan personenauto modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 74.935 en/of een gewicht van ± 3.543 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Opel Movano | € 68.100 | 600 cm | 222 cm | 3.270 kg |
Swipe voor alle informatie
Meer info en links
Youtube video's van de Mercedes-Benz SprinterGoogle op afbeeldingen van de Mercedes-Benz Sprinter
Google op reviews van de Mercedes-Benz Sprinter
Mercedes-Benz Sprinter Wikipedia-pagina
Autoreview.nl
Toekomstige Mercedes-Benz Sprinter (2029) laat iets van zich zien
Dit wil je weten over 30 jaar Mercedes-Benz Sprinter
Rijtest Mercedes-Benz Sprinter 2024: meer actieradius voor eSprinter
Mercedes-Benz Sprinter viert 30-jarig jubileum: 5 bijzondere mijlpalen
Review Mercedes-Benz Sprinter 4x4: wat kun je ermee in Nederland?
Vijf eigenschappen van de Mercedes-Benz Sprinter (2024) waarvan je vrolijk wordt
Mercedes Sprinter: prijzen, specs en uitvoeringen, reviews, nieuws
Autovisie.nl
Alles over Mercedes-Benz Sprinter
Deze Mercedes-Benz Sprinter camper is een villa op wielen
Autoweek.nl
https://www.autoweek.nl/merken-modellen/mercedes-benz/sprinter/
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.