NP-059-L
Er rijden momenteel 19.397 Mercedes-Benz Citans rond in Nederland. Deze grijze Citan komt uit het jaar 2017 en is nu 9 jaren, 2 maanden en 3 dagen oud. Momenteel heeft dit voertuig geen tenaamstelling, dat betekent meestal dat dit voertuig op voorraad staat bij een garage of dealer.Deze personenauto rijdt op diesel en heeft 5 zitplaatsen.
Van deze Mercedes-Benz Citan voor rolstoelen toegankelijk voertuig rijden er in dezelfde variant (KX32) nog 83 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen november 2015 en juli 2018. De nieuwwaarde ligt tussen de € 33.629 en € 39.952, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 34.679 uitkomt. De nieuwwaarde van deze Citan bedraagt € 36.179 incl. BTW en BPM, daardoor is deze Mercedes-Benz Citan € 1.500 duurder dan gemiddeld.
Bekijk ook alle Mercedes-Benz Citan voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Mercedes-Benz Citan | 2017
| Voertuigsoort | Personenauto |
| Merk | Mercedes-Benz |
| Handelsbenaming | Citan |
| Lengte | 4,71 m |
| Breedte | 1,83 m |
| Hoogte | 1,81 m |
| Kleur | GRIJS |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Aantal deuren | 6 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 170 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 300 km | |
| Nieuwprijs | € 36.179 |
| Bruto BPM | € 9.367 |
| Inrichting | voor rolstoelen toegankelijk voertuig |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 81 kW (110 pk) |
| Continue vermogen | 81 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | K9K F6 |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 1461cc (1,5 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 24 maart 2017 |
| Leeftijd | 9 jaren, 2 maanden en 3 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Tenaamstelling | Geen |
Dit voertuig staat momenteel niet op naam. | |
| Geïmporteerd | Nee |
| Voertuig verzekerd | Nee |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | De APK van dit voertuig is verlopen! De APK had uiterlijk vernieuwd moeten zijn op 24 maart 2026. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 1.442 kg |
| Massa rijklaar | 1.542 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 2500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 658 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 2.200 kg |
| Technische max massa voertuig | 2.200 kg |
| Maximum massa samenstelling | - kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.125 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.125 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 1.240 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 1.240 kg |
Gewichten voor aanhanger
| Maximale kogeldruk | onbekend |
| Maximum massa trekken ongeremd | - kg |
| Maximum massa trekken geremd | - kg |
Let op: Dit voertuig mag geen aanhanger trekken of er zijn geen gewichten bekend voor dit voertuig.
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,08 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,52 m (voor) / 1,53 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type X | |
| Variant KX32 | |
| Uitvoering KX32H2 | |
| Typegoedkeuringsnummer e2*2007/46*0129*18 | |
| Plaats chassisnummer in motorruimte r. |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2025 |
| Tellerstandoordeel | Niet geregistreerd |
| Tenaamstellen mogelijk | Nee |
Milieu
| Verbruik verbrandingsmotor stad (NEDC) 4.9 l/100km (1 liter op 20,4km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor snelweg (NEDC) 4.3 l/100km (1 liter op 23,3km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor gecombineerd (NEDC) 4.5 l/100km (1 liter op 22,2km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 119 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 75 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 78 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 6 / EURO 6 W | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label D | A (schoon) (vervuilend) G |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*2016/646W | |
Zie de WLTP-test-pagina voor meer informatie over WLTP en NEDC.
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| NP-059-L | 7-02-2025 | 11:06 | periodieke controle | 24-03-2026 | Ja, bekijk hier. |
| NP-059-L | 6-03-2024 | 14:53 | periodieke controle | 24-03-2025 | Ja, bekijk hier. |
| NP-059-L | 27-02-2023 | 14:04 | periodieke controle | 24-03-2024 | Ja, bekijk hier. |
| NP-059-L | 10-03-2022 | 13:09 | periodieke controle | 24-03-2023 | Ja, bekijk hier. |
| NP-059-L | 8-03-2021 | 13:08 | periodieke controle | 24-03-2022 | Ja, bekijk hier. |
| NP-059-L | 4-03-2020 | 11:37 | periodieke controle | 24-03-2021 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2025 | |||||
| 7-02-2025 | 11:06 | 524 | 5.*.56 | 1 | Lichtbeeld dimlicht onjuist |
| 7-02-2025 | 11:06 | 497 | 5.*.55 | 1 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
| 7-02-2025 | 11:06 | 373 | 5.*.41 | 1 | Deur niet op normale wijze te openen |
| 7-02-2025 | 11:06 | 289 | 5.*.31 | 1 | Schijf-, trommelrem loopt niet vrij |
| 7-02-2025 | 11:06 | 210 | 5.*.27 | 1 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
| 7-02-2025 | 11:06 | 117 | 5.*.11 | 1 | Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd |
| 7-02-2025 | 11:06 | 117 | 5.*.11 | 1 | Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd |
| 7-02-2025 | 11:06 | 210 | 5.*.27 | 1 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
| 7-02-2025 | 11:06 | 289 | 5.*.31 | 1 | Schijf-, trommelrem loopt niet vrij |
| 7-02-2025 | 11:06 | 373 | 5.*.41 | 1 | Deur niet op normale wijze te openen |
| 7-02-2025 | 11:06 | 497 | 5.*.55 | 1 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
| 7-02-2025 | 11:06 | 524 | 5.*.56 | 1 | Lichtbeeld dimlicht onjuist |
2024 | |||||
| 6-03-2024 | 14:53 | 211 | 5.*.27 | 1 | Bandenspanning op 1 as niet gelijk |
2023 | |||||
| 27-02-2023 | 14:04 | 497 | 5.*.55 | 1 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
| 27-02-2023 | 14:04 | 210 | 5.*.27 | 1 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
2022 | |||||
| 10-03-2022 | 13:09 | 584 | 5.*.55 | 1 | Stadslicht werkt niet (goed) |
| 10-03-2022 | 13:09 | AC1 | AC1 | 1 | Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
| 10-03-2022 | 13:09 | 542 | 5.*.55 | 1 | Retroreflector vertoont gebrek |
2021 | |||||
| 8-03-2021 | 13:08 | 414 | 5.*.47 | 1 | Gordel beschadigd |
Vergeet ook niet alle Mercedes-Benz Citan voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van NP-059-L - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
NP-059-L
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NP-050-L | Mercedes-Benz | Sprinter | Voor rolstoelen toegankelijk voertuig | € 79.452 | 28-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-051-L | Mercedes-Benz | C-klasse | Sedan | € 45.984 | 28-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-052-L | Smart | Forfour | Sedan | € 19.635 | 29-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-053-L | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 36.967 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-054-L | Mercedes-Benz | B-klasse | Stationwagen | € 38.942 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-055-L | Mercedes-Benz | E-klasse | Stationwagen | € 94.017 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-056-L | Mercedes-Benz | E-klasse | Sedan | € 72.332 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-058-L | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 39.695 | 29-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-B | Ford | Kuga | MPV | € 36.946 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-D | Piaggio | Niet geregistreerd | ? | Onbekend | 27-05-2017 | 13,5 jaar | |
| NP-059-F | Renault | Twingo | Hatchback | € 12.195 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-H | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | Onbekend | 23-03-2017 | 20,2 jaar | |
| NP-059-J | Suzuki | Ignis | Hatchback | € 15.758 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-L | Mercedes-Benz | Citan | Voor rolstoelen toegankelijk voertuig | € 36.179 | 24-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-N | Opel | Corsa | Hatchback | € 17.834 | 10-05-2017 | 10,4 jaar | |
| NP-059-P | Ford | Focus | Stationwagen | € 28.852 | 31-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-R | Toyota | Aygo | Hatchback | € 13.818 | 24-03-2017 | 10,2 jaar | |
| NP-059-S | Peugeot | 107 | Hatchback | € 10.780 | 27-03-2017 | 15,6 jaar | |
| NP-059-T | Volvo | S60 | Sedan | € 46.885 | 27-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-V | Seat | Altea | MPV | Onbekend | 29-03-2017 | 16,7 jaar | |
| NP-059-X | Toyota | Aygo | Hatchback | € 12.945 | 27-03-2017 | 9,2 jaar | |
| NP-059-Z | Kia | Niro | Stationwagen | € 29.290 | 31-03-2017 | 9,2 jaar |
Personenauto's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan personenauto modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 34.679 en/of een afmeting van 471 x 183 cm en/of een gewicht van ± 1.442 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Ford Focus | € 34.700 | 469 cm | 184 cm | 1.330 kg |
| Toyota Corolla | € 34.700 | 465 cm | 179 cm | 1.350 kg |
| Skoda Octavia | € 37.600 | 470 cm | 183 cm | 1.310 kg |
| Kia Ceed | € 32.900 | 461 cm | 180 cm | 1.350 kg |
| Opel Zafira Tourer | € 34.900 | 467 cm | 188 cm | 1.550 kg |
| Toyota Avensis | € 33.700 | 481 cm | 181 cm | 1.420 kg |
| Peugeot 508 | € 35.900 | 481 cm | 185 cm | 1.450 kg |
| Toyota Prius | € 36.000 | 465 cm | 178 cm | 1.480 kg |
| Mazda 6 | € 33.500 | 481 cm | 184 cm | 1.370 kg |
| Citroën C5 | € 34.600 | 478 cm | 186 cm | 1.550 kg |
| Saab 9-3 | € 36.800 | 465 cm | 180 cm | 1.430 kg |
| Kia ProCeed | € 37.800 | 461 cm | 180 cm | 1.310 kg |
| Mitsubishi Outlander | € 33.000 | 467 cm | 180 cm | 1.530 kg |
| Renault Laguna | € 34.200 | 480 cm | 181 cm | 1.410 kg |
| Honda Accord | € 35.000 | 475 cm | 185 cm | 1.480 kg |
| Seat Leon | € 36.300 | 464 cm | 180 cm | 1.420 kg |
| Hyundai i40 | € 31.900 | 477 cm | 182 cm | 1.400 kg |
| Renault Megane E-Tech | € 36.700 | 463 cm | 181 cm | 1.580 kg |
| Ford Mondeo | € 37.000 | 467 cm | 181 cm | 1.360 kg |
| Mazda 3 | € 36.600 | 466 cm | 180 cm | 1.330 kg |
| Peugeot 407 | € 33.800 | 476 cm | 181 cm | 1.480 kg |
| Suzuki Swace | € 34.400 | 466 cm | 179 cm | 1.380 kg |
| Volkswagen Passat | € 36.600 | 477 cm | 183 cm | 1.370 kg |
| Alfa Romeo 159 | € 35.600 | 466 cm | 183 cm | 1.470 kg |
| Volkswagen Caddy | € 32.900 | 481 cm | 181 cm | 1.510 kg |
Swipe voor alle informatie
Meer info en links
Youtube video's van de Mercedes-Benz CitanGoogle op afbeeldingen van de Mercedes-Benz Citan
Google op reviews van de Mercedes-Benz Citan
Autoreview.nl
Mercedes kilt zijn goedkoopste bedrijfswagen (en dit is waarom)
Test Mercedes eCitan (2024): fijn dat het busjesgevoel ontbreekt
Autovisie.nl
Klein maar slim: nieuwe Mercedes-Benz Citan camper
Alles over Mercedes-Benz Citan
Je kunt ook milieuvriendelijk aan het werk met de nieuwe Mercedes Citan
Autoweek.nl
https://www.autoweek.nl/merken-modellen/mercedes-benz/citan/
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.