P-273-FF
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze grijze R16 komt uit het jaar 2012 en is nu 14 jaren, 1 maand en 6 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 5 juli 2022, dus sinds 3 jaren, 10 maanden en 21 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er in dezelfde variant (R16) nog 763 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen februari 2008 en juni 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.900 en € 125.618, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 65.489 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 39.369 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 26.120 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 5 juli 2022. Het voertuig was toen 10 jaren, 2 maanden en 15 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2012
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 6,99 m |
| Breedte | 2,32 m |
| Hoogte | 2,75 m |
| Kleur | GRIJS |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 39.369 |
| Bruto BPM | € 9.677 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Continue vermogen | 96 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | SOFIM F1AE3481D |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
| Transmissie | Automatisch |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 20 april 2012 |
| Leeftijd | 14 jaren, 1 maand en 6 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 5 juli 2022 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 3 jaren, 10 maanden en 21 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 5 juli 2022. Het voertuig was toen 10 jaren, 2 maanden en 15 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 30 juni 2026. Het voertuig moet over 1 maand en 5 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.800 kg |
| Massa rijklaar | 2.900 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 600 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,80 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant R16 | |
| Uitvoering 16D45DMMFC | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2007/46*0770*01 | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2025 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 302 gr/km | 0 gr/km (schoon) (zeer vervuilend) 302 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 I | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*692/2008I | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| P-273-FF | 18-06-2025 | 10:03 | periodieke controle | 30-06-2026 | Nee |
| P-273-FF | 20-06-2024 | 15:11 | periodieke controle | 30-06-2025 | Nee |
| P-273-FF | 8-06-2023 | 13:48 | periodieke controle | 30-06-2024 | Nee |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van P-273-FF - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
P-273-FF
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P-270-FF | Citroën | E-Berlingo | MPV | € 44.369 | 18-02-2022 | 4,4 jaar | |
| P-271-FF | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 42.089 | 14-04-2022 | 13,4 jaar | |
| P-272-FF | Suzuki | SX4 | Hatchback | € 30.053 | 25-08-2022 | 7,6 jaar | |
| P-273-FB | Audi | E-tron | Stationwagen | € 83.713 | 28-02-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FD | Ford | Kuga | MPV | € 49.682 | 18-02-2022 | 4,3 jaar | |
| P-273-FF | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 39.369 | 05-07-2022 | 14,1 jaar | |
| P-273-FG | Citroën | DS4 | Stationwagen | € 44.561 | 11-03-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FH | Suzuki | Ignis | Hatchback | € 20.969 | 18-02-2022 | 4,3 jaar | |
| P-273-FJ | BMW | i3 | Sedan | € 44.417 | 25-02-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FK | Peugeot | 308 | Cabriolet | € 35.701 | 02-07-2022 | 15,1 jaar | |
| P-273-FL | Kia | ProCeed | Hatchback | € 45.940 | 25-02-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FN | Volvo | XC40 | Stationwagen | € 49.627 | 21-02-2024 | 4,9 jaar | |
| P-273-FP | Mitsubishi | Space Star | Hatchback | € 16.703 | 05-04-2022 | 7,5 jaar | |
| P-273-FS | Volkswagen | ID.3 | Stationwagen | € 37.875 | 24-02-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FT | Ford | Mustang Mach-E | Hatchback | € 62.074 | 25-02-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FV | Volvo | XC40 | Stationwagen | € 54.609 | 02-03-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FX | BMW | i4 | Sedan | € 89.558 | 05-03-2022 | 4,2 jaar | |
| P-273-FZ | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 45.854 | 19-04-2022 | 5,4 jaar | |
| P-274-FF | Volvo | V90 | Stationwagen | € 52.814 | 18-02-2022 | 6,6 jaar | |
| P-275-FF | Volkswagen | ID.3 | Stationwagen | € 40.065 | 07-06-2022 | 5,8 jaar | |
| P-276-FF | Mini | One | Stationwagen | € 28.261 | 17-02-2022 | 7,9 jaar | |
| P-277-FF | Peugeot | 108 | Hatchback | € 15.675 | 05-11-2022 | 4,9 jaar | |
| P-278-FF | Citroën | C1 | Hatchback | € 10.585 | 10-03-2022 | 15,9 jaar | |
| P-279-FF | Toyota | Auris | MPV | Onbekend | 28-02-2022 | 16,5 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 65.489 en/of een afmeting van 699 x 232 cm en/of een gewicht van ± 2.800 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Adria TIK | € 59.900 | 697 cm | 227 cm | 2.860 kg |
| Bürstner BT6905 | € 67.300 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Capron T338 | € 64.800 | 696 cm | 232 cm | 2.710 kg |
| Weinsberg R58 | € 59.100 | 709 cm | 231 cm | 2.710 kg |
| Dethleffs Just T 6812 EB | € 63.200 | 696 cm | 233 cm | 2.760 kg |
| Hymer MLT 580 | € 69.400 | 698 cm | 223 cm | 2.850 kg |
| Hymer EX 588 | € 62.400 | 700 cm | 222 cm | 2.770 kg |
| Chausson 630 | € 61.400 | 700 cm | 233 cm | 3.000 kg |
| Hymer T 578 | € 65.500 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Adria Coral S 600 SL | € 68.200 | 709 cm | 237 cm | 2.890 kg |
| Hymer T 568 SL | € 62.000 | 699 cm | 235 cm | 2.860 kg |
| Bürstner BT6801 | € 66.000 | 699 cm | 230 cm | 3.030 kg |
| Adria Coral 600 SL | € 71.000 | 699 cm | 238 cm | 2.820 kg |
| Hymer T 578 CL | € 64.500 | 699 cm | 235 cm | 2.830 kg |
| Capron T337 | € 66.200 | 693 cm | 233 cm | 2.700 kg |
| Bürstner BT6911 | € 67.300 | 699 cm | 233 cm | 2.930 kg |
| Bürstner BT6904 | € 62.400 | 699 cm | 230 cm | 2.800 kg |
| Bürstner I675 | € 64.100 | 703 cm | 230 cm | 3.050 kg |
| Dethleffs T 6611 | € 65.000 | 696 cm | 233 cm | 2.870 kg |
| Sun Living S-series S 70 SL | € 68.400 | 699 cm | 238 cm | 2.690 kg |
| Bürstner BUT615 | € 66.100 | 693 cm | 230 cm | 2.870 kg |
| Capron T66 | € 65.200 | 693 cm | 233 cm | 2.690 kg |
| Capron T67S | € 69.500 | 696 cm | 232 cm | 2.720 kg |
| Weinsberg R59 | € 61.200 | 706 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Bürstner BIT695 | € 59.700 | 704 cm | 230 cm | 2.950 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.