S-190-PB
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2016 en is nu 10 jaren, 2 maanden en 3 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 30 maart 2023, dus sinds 3 jaren, 1 maand en 28 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er nog 297 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen oktober 2007 en september 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.745 en € 98.163, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 49.027 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 34.654 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 14.373 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 150 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij behoort bij de 38.9% snellere campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 30 maart 2023. Het voertuig was toen 7 jaren en 4 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2016
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 6,99 m |
| Breedte | 2,32 m |
| Hoogte | 2,75 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 150 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 34.654 |
| Bruto BPM | € 8.434 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 109 kW (148 pk) |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 24 maart 2016 |
| Leeftijd | 10 jaren, 2 maanden en 3 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 30 maart 2023 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 3 jaren, 1 maand en 28 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 30 maart 2023. Het voertuig was toen 7 jaren en 4 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 28 maart 2027. Het voertuig moet over 10 maanden en 1 dag gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.800 kg |
| Massa rijklaar | 2.900 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 600 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,80 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,88 m (voor) / 2,05 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 302 gr/km | 0 gr/km (schoon) (zeer vervuilend) 302 gr/km |
| Geluidsniveau stationair 85 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 85 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 M | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*195/2013M | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| S-190-PB | 19-03-2026 | 13:24 | periodieke controle | 28-03-2027 | Nee |
| S-190-PB | 25-03-2025 | 14:46 | periodieke controle | 28-03-2026 | Nee |
| S-190-PB | 26-03-2024 | 11:03 | periodieke controle | 28-03-2025 | Nee |
| S-190-PB | 28-03-2023 | 09:33 | periodieke controle | 28-03-2024 | Ja, bekijk hier. |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2023 | |||||
| 28-03-2023 | 09:33 | 210 | 5.*.27 | 4 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
| 28-03-2023 | 09:33 | 516 | 5.*.56 | 2 | Dimlicht onjuist afgesteld |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van S-190-PB - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
S-190-PB
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S-190-PB | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 34.654 | 30-03-2023 | 10,2 jaar | |
| S-190-PD | Renault | Megane E-Tech | Hatchback | € 52.149 | 11-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PF | Ford | Focus | Stationwagen | € 38.240 | 22-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PG | Audi | A3 | Sedan | € 41.193 | 16-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PH | Renault | Megane E-Tech | Hatchback | € 45.950 | 17-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PJ | Tesla | Model 3 | Sedan | € 54.590 | 18-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PK | Dacia | Sandero | Hatchback | € 14.533 | 20-05-2023 | 4,1 jaar | |
| S-190-PL | Citroën | C3 | Hatchback | € 23.089 | 31-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PN | Volkswagen | Touran | MPV | € 38.548 | 13-03-2023 | 15,4 jaar | |
| S-190-PP | BMW | X5 | Stationwagen | € 85.842 | 14-03-2023 | 3,9 jaar | |
| S-190-PR | Polestar | 2 | Sedan | € 55.150 | 22-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PS | Opel | Corsa | Hatchback | € 24.803 | 23-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PT | Tesla | Model Y | MPV | € 46.990 | 22-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PV | Nissan | Micra | MPV | € 25.940 | 30-03-2023 | 3,2 jaar | |
| S-190-PX | Capron | T068 | Kampeerwagen | € 47.533 | 16-03-2023 | 5 jaar | |
| S-190-PZ | Seat | Ibiza | Hatchback | € 24.650 | 14-04-2023 | 3,1 jaar | |
| S-191-PB | Volkswagen | Tiguan | Stationwagen | € 33.624 | 23-03-2023 | 8,2 jaar | |
| S-192-PB | Mercedes-Benz | E-klasse | Sedan | € 196.302 | 11-03-2023 | 6,7 jaar | |
| S-193-PB | Capron | T69S | Kampeerwagen | € 34.654 | 23-03-2023 | 10,1 jaar | |
| S-194-PB | Toyota | C-HR | Hatchback | € 35.926 | 14-04-2023 | 4,1 jaar | |
| S-195-PB | Toyota | Corolla | Sedan | € 31.004 | 20-09-2024 | 4,2 jaar | |
| S-196-PB | BMW | 1-Serie | Stationwagen | Onbekend | 30-08-2025 | 16,5 jaar | |
| S-197-PB | Ford | Focus | Stationwagen | € 37.390 | 19-08-2023 | 4,6 jaar | |
| S-198-PB | Ford | Focus | Stationwagen | € 34.891 | 11-04-2023 | 4,6 jaar | |
| S-199-PB | Volkswagen | Taigo | Stationwagen | € 39.448 | 27-03-2023 | 3,6 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 49.027 en/of een afmeting van 699 x 232 cm en/of een gewicht van ± 2.800 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Weinsberg R58 | € 52.000 | 702 cm | 231 cm | 2.690 kg |
| Rapido S6 | € 46.500 | 707 cm | 235 cm | 2.910 kg |
| Capron T66 | € 45.600 | 693 cm | 233 cm | 2.700 kg |
| Challenger 260 | € 49.600 | 700 cm | 231 cm | 2.900 kg |
| Hobby T65 GE | € 48.800 | 708 cm | 234 cm | 2.880 kg |
| Niesmann-Bischoff Ismove 6.9E | € 50.400 | 701 cm | 229 cm | 2.810 kg |
| Hymer T 578 GL | € 49.300 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Bürstner BT6851 | € 52.900 | 698 cm | 230 cm | 2.820 kg |
| Bürstner BT6905 | € 49.000 | 699 cm | 230 cm | 2.800 kg |
| Benimar Tessoro | € 48.100 | 699 cm | 232 cm | 2.960 kg |
| Chausson 630 | € 50.800 | 700 cm | 230 cm | 2.970 kg |
| Hymer T 654 CL | € 53.100 | 690 cm | 235 cm | 2.870 kg |
| Bürstner BUT615 | € 50.200 | 692 cm | 230 cm | 2.950 kg |
| Bürstner BT7004 | € 52.400 | 699 cm | 230 cm | 2.800 kg |
| Capron T65 | € 49.600 | 700 cm | 233 cm | 2.710 kg |
| Challenger 287 GA | € 53.000 | 700 cm | 230 cm | 2.880 kg |
| Hobby T65 FL | € 50.500 | 702 cm | 233 cm | 2.870 kg |
| Laika Caravans S.p.a. Ecovip 309 | € 45.100 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Hymer T 598 GL | € 44.700 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Adria Matrix | € 50.300 | 699 cm | 238 cm | 2.850 kg |
| Adria Coral S 600 SL | € 44.900 | 708 cm | 231 cm | 2.840 kg |
| Capron T339 | € 51.400 | 697 cm | 232 cm | 2.690 kg |
| Bürstner BT6903 | € 45.500 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| LMC T660 | € 51.800 | 689 cm | 233 cm | 2.760 kg |
| Chausson 640 | € 48.000 | 699 cm | 232 cm | 2.880 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.