JP-879-J
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2016 en is nu 10 jaren en 12 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 5 oktober 2020, dus sinds 5 jaren, 7 maanden en 20 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er in dezelfde variant (R16) nog 763 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen februari 2008 en juni 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.900 en € 125.618, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 65.489 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 47.788 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 17.701 goedkoper dan gemiddeld.
Het voertuig is geïmporteerd op 5 oktober 2020. Het voertuig was toen 4 jaren, 4 maanden en 25 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2016
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 47.788 |
| Bruto BPM | € 11.560 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Continue vermogen | 96 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | F1AE3481D |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 13 mei 2016 |
| Leeftijd | 10 jaren en 12 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 5 oktober 2020 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 5 jaren, 7 maanden en 20 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 5 oktober 2020. Het voertuig was toen 4 jaren, 4 maanden en 25 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 9 juni 2026. Het voertuig moet over 15 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.510 kg |
| Massa rijklaar | 2.610 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 890 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,45 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant R16 | |
| Uitvoering 16B45DMMFC | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2007/46*0770*05 | |
| Plaats chassisnummer r. |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2025 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 M | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*195/2013M | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| JP-879-J | 15-05-2025 | 11:55 | periodieke controle | 9-06-2026 | Ja, bekijk hier. |
| JP-879-J | 2-05-2024 | 13:25 | periodieke controle | 9-06-2025 | Nee |
| JP-879-J | 2-06-2023 | 11:07 | periodieke controle | 9-06-2024 | Nee |
| JP-879-J | 13-05-2022 | 11:29 | periodieke controle | 9-06-2023 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2025 | |||||
| 15-05-2025 | 11:55 | AC1 | AC1 | 1 | Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van JP-879-J - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
JP-879-J
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JP-870-J | Honda | Jazz | Hatchback | € 23.660 | 19-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-871-J | Honda | Jazz | Hatchback | € 23.860 | 20-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-872-J | Honda | Jazz | Hatchback | € 23.660 | 21-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-874-J | Honda | HR-V | MPV | € 33.210 | 17-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-875-J | Honda | Jazz | Hatchback | € 23.660 | 17-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-876-J | Hyundai | ix35 | MPV | € 34.890 | 30-05-2016 | 10,2 jaar | |
| JP-877-J | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 35.701 | 13-05-2016 | 10,7 jaar | |
| JP-878-J | Niesmann-Bischoff | Arto 79F | Kampeerwagen | Onbekend | 18-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-B | Mitsubishi | Space Star | Hatchback | € 15.379 | 14-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-D | Renault | Clio | Hatchback | € 17.785 | 12-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-G | Audi | A3 | Sedan | € 44.626 | 19-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-H | Peugeot | 206 | Hatchback | € 13.366 | 19-05-2016 | 15,6 jaar | |
| JP-879-J | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 47.788 | 05-10-2020 | 10 jaar | |
| JP-879-L | Renault | Captur | Hatchback | € 26.485 | 26-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-P | Renault | Twingo | Hatchback | € 18.600 | 23-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-R | Volkswagen | Transporter | Kampeerwagen | Onbekend | 02-07-2003 | 22,9 jaar | |
| JP-879-S | Audi | A3 | Sedan | € 34.744 | 18-05-2016 | 10,9 jaar | |
| JP-879-T | Suzuki | Baleno | Hatchback | € 16.698 | 27-05-2016 | 10 jaar | |
| JP-879-V | Mercedes-Benz | E-klasse | Stationwagen | € 62.273 | 19-05-2016 | 14,3 jaar | |
| JP-879-X | Opel | Corsa | Hatchback | € 22.413 | 02-06-2016 | 10 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 65.489 en/of een gewicht van ± 2.510 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Volkswagen California | € 63.900 | 492 cm | 191 cm | 2.410 kg |
| Mercedes-Benz Marco Polo | € 65.100 | 514 cm | 193 cm | 2.400 kg |
| Mercedes-Benz Sprinter | € 63.100 | 655 cm | 201 cm | 2.750 kg |
| Weinsberg R57 | € 66.000 | 675 cm | 220 cm | 2.680 kg |
| Volkswagen Multivan | € 68.900 | 509 cm | 190 cm | 2.380 kg |
| Bürstner BT6202 | € 62.600 | 660 cm | 220 cm | 2.660 kg |
| Adria Compact SL | € 65.400 | 681 cm | 219 cm | 2.740 kg |
| Hymer Ext 588 | € 60.500 | 695 cm | 221 cm | 2.710 kg |
| Capron T338 | € 64.800 | 696 cm | 232 cm | 2.710 kg |
| Capron CVE600 | € 65.500 | 600 cm | 208 cm | 2.670 kg |
| Westfalia Ford Nugget | € 60.000 | 534 cm | 203 cm | 2.680 kg |
| Hymer EX 578 | € 63.200 | 675 cm | 221 cm | 2.760 kg |
| Volkswagen Crafter | € 60.700 | 644 cm | 204 cm | 2.680 kg |
| Weinsberg R58 | € 59.100 | 709 cm | 231 cm | 2.710 kg |
| LMC V646 | € 62.500 | 677 cm | 222 cm | 2.720 kg |
| Dethleffs Just T 6812 EB | € 63.200 | 696 cm | 233 cm | 2.760 kg |
| Volkswagen ID. Buzz | € 66.100 | 471 cm | 199 cm | 2.560 kg |
| Weinsberg R48 | € 60.000 | 604 cm | 205 cm | 2.670 kg |
| Bürstner BT6603 | € 64.700 | 671 cm | 230 cm | 2.700 kg |
| Hymer Free 540 | € 62.700 | 541 cm | 206 cm | 2.650 kg |
| Adria Twin 600 SPB | € 62.200 | 600 cm | 205 cm | 2.700 kg |
| Hymer Ayers Rock | € 69.300 | 541 cm | 206 cm | 2.650 kg |
| Pössl KW 34 | € 61.500 | 600 cm | 205 cm | 2.730 kg |
| Hymer HV 562 | € 60.200 | 661 cm | 214 cm | 2.680 kg |
| Hymer Free 600 | € 61.200 | 600 cm | 205 cm | 2.710 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.