Z-849-BX
Er rijden momenteel 129 Lotus Exige's rond in Nederland. Deze witte Exige komt uit het jaar 2015 en is nu 10 jaren, 11 maanden en 2 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 7 maart 2024, dus sinds 2 jaren, 2 maanden en 7 dagen. Deze personenauto rijdt op benzine en heeft 2 zitplaatsen.
Van deze Lotus Exige S coupe rijden er in dezelfde variant (1112CA) nog 19 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen april 2013 en maart 2017. De nieuwwaarde ligt tussen de € 67.692 en € 154.467, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 109.723 uitkomt. De nieuwwaarde van deze Exige S bedraagt € 120.791 incl. BTW en BPM, daardoor is deze Lotus Exige S € 11.068 duurder dan gemiddeld.
Dit racemonster van Lotus gaat hard! De maximumsnelheid ligt maar liefst op 271 km/uur. Daardoor behoort deze Lotus Exige S tot de aller-aller snelste personenauto's van Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 7 maart 2024. Het voertuig was toen 8 jaren, 8 maanden en 27 dagen oud.
Bekijk ook alle Lotus Exige voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Lotus Exige S | 2015
| Voertuigsoort | Personenauto |
| Merk | Lotus |
| Handelsbenaming | Exige S |
| Lengte | 4,08 m |
| Breedte | 1,80 m |
| Hoogte | 1,13 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 2 |
| Aantal deuren | 2 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 271 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 300 km | |
| Nieuwprijs | € 120.791 |
| Bruto BPM | € 36.405 |
| Inrichting | coupe |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 258 kW (351 pk) |
| Continue vermogen | 258 kW |
| Brandstof | Benzine |
| Motorcode(s) | 2GR- |
| Werking motor(en) | Elektrische ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 6 stuks |
| Cilinderinhoud | 3456cc (3,5 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 12 juni 2015 |
| Leeftijd | 10 jaren, 11 maanden en 2 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 7 maart 2024 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 2 jaren, 2 maanden en 7 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 7 maart 2024. Het voertuig was toen 8 jaren, 8 maanden en 27 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 6 november 2026. Het voertuig moet over 5 maanden en 25 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 1.151 kg |
| Massa rijklaar | 1.251 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 2500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 175 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 1.426 kg |
| Technische max massa voertuig | 1.426 kg |
| Maximum massa samenstelling | - kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 515 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 515 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 911 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 911 kg |
Gewichten voor aanhanger
| Maximale kogeldruk | onbekend |
| Maximum massa trekken ongeremd | - kg |
| Maximum massa trekken geremd | - kg |
Let op: Dit voertuig mag geen aanhanger trekken of er zijn geen gewichten bekend voor dit voertuig.
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 2,37 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,50 m (voor) / 1,55 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type 1112 | |
| Variant 1112CA | |
| Uitvoering 1112CA | |
| Typegoedkeuringsnummer e4*KS07/46*0012*06 | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Verbruik verbrandingsmotor stad (NEDC) 14.5 l/100km (1 liter op 6,9km) | 0 l/km (zuinig) (zeer onzuinig) 14.5 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor snelweg (NEDC) 7.6 l/100km (1 liter op 13,2km) | 0 l/km (zuinig) (onzuinig) 10 l/km |
| Verbruik verbrandingsmotor gecombineerd (NEDC) 10.1 l/100km (1 liter op 9,9km) | 0 l/km (zuinig) (zeer onzuinig) 10.1 l/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 235 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 98 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 98 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 J | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*195/2013J | |
Zie de WLTP-test-pagina voor meer informatie over WLTP en NEDC.
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| Z-849-BX | 11-09-2025 | 09:36 | periodieke controle | 6-11-2026 | Nee |
| Z-849-BX | 6-11-2024 | 08:58 | periodieke controle | 6-11-2025 | Nee |
Vergeet ook niet alle Lotus Exige voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van Z-849-BX - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
Z-849-BX
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Z-840-BX | BMW | 5-Serie | Sedan | € 168.110 | 07-03-2024 | 5,7 jaar | |
| Z-841-BX | Volkswagen | California | Kampeerwagen | € 44.374 | 21-03-2024 | 6,7 jaar | |
| Z-842-BX | Volkswagen | Golf | Hatchback | Onbekend | 27-11-2025 | 27,4 jaar | |
| Z-843-BX | Mercedes-Benz | A-klasse | Stationwagen | € 28.445 | 07-03-2024 | 16,3 jaar | |
| Z-844-BX | Seat | Alhambra | MPV | € 65.940 | 07-03-2024 | 5,6 jaar | |
| Z-845-BX | BMW | iX1 | Stationwagen | € 64.927 | 07-03-2024 | 3,2 jaar | |
| Z-846-BX | Volkswagen | Passat CC | Sedan | Onbekend | 07-03-2024 | 17,4 jaar | |
| Z-847-BX | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 52.798 | 07-03-2024 | 5,6 jaar | |
| Z-848-BX | Audi | Q4 e-tron | Stationwagen | € 74.202 | 07-03-2024 | 4,7 jaar | |
| Z-849-BB | Volkswagen | Passat | Stationwagen | € 49.348 | 17-05-2024 | 5,7 jaar | |
| Z-849-BD | Fiat | 500 | Hatchback | € 20.073 | 29-02-2024 | 2,2 jaar | |
| Z-849-BF | Suzuki | Vitara | Hatchback | € 30.044 | 12-03-2024 | 2,2 jaar | |
| Z-849-BG | Toyota | Yaris | Hatchback | € 26.427 | 27-03-2024 | 2,1 jaar | |
| Z-849-BH | Hyundai | Ioniq 6 | Sedan | € 56.690 | 15-03-2024 | 2,2 jaar | |
| Z-849-BJ | Peugeot | 5008 | MPV | € 41.033 | 16-04-2024 | 5,5 jaar | |
| Z-849-BK | Mazda | CX-5 | Stationwagen | € 38.070 | 22-03-2024 | 9,4 jaar | |
| Z-849-BL | Dacia | Sandero | Hatchback | € 23.330 | 08-03-2024 | 2,2 jaar | |
| Z-849-BN | Nissan | Qashqai | MPV | € 33.641 | 30-05-2024 | 4,2 jaar | |
| Z-849-BP | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 33.183 | 05-03-2024 | 7,2 jaar | |
| Z-849-BR | Ford | Focus | Stationwagen | € 42.156 | 13-03-2024 | 2,2 jaar | |
| Z-849-BS | BYD | Atto 3 | MPV | € 39.990 | 25-03-2024 | 2,1 jaar | |
| Z-849-BT | BMW | 2-Serie | Stationwagen | € 54.319 | 13-03-2024 | 6,5 jaar | |
| Z-849-BV | Mercedes-Benz | GLA | Stationwagen | € 68.593 | 21-03-2024 | 2,1 jaar | |
| Z-849-BX | Lotus | Exige | Coupe | € 120.791 | 07-03-2024 | 10,9 jaar | |
| Z-849-BZ | Tesla | Model Y | MPV | € 45.640 | 22-03-2024 | 2,1 jaar |
Onze database is bijgewerkt tot 12 mei 2026.