ZS-583-K
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2011 en is nu 15 jaren en 1 dag oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 11 juli 2024, dus sinds 1 jaar, 10 maanden en 16 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 5 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er nog 297 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen oktober 2007 en september 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.745 en € 98.163, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 49.027 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 41.719 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 7.308 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 27 juli 2019. Het voertuig was toen 8 jaren, 2 maanden en 1 dag oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2011
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 7,56 m |
| Breedte | 2,30 m |
| Hoogte | 2,72 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 41.719 |
| Bruto BPM | € 10.239 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 26 mei 2011 |
| Leeftijd | 15 jaren en 1 dag |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 11 juli 2024 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 1 jaar, 10 maanden en 16 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 27 juli 2019. Het voertuig was toen 8 jaren, 2 maanden en 1 dag oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 31 mei 2027. Het voertuig moet over 1 jaar en 4 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.980 kg |
| Massa rijklaar | 3.080 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 920 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 4.000 kg |
| Technische max massa voertuig | 4.000 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 2.100 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 2.100 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.400 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.400 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 4,04 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,87 m (voor) / 2,01 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type X250/3 | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer r. |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 4 / EURO 4 | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 70/220*2003/76B | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| ZS-583-K | 23-04-2026 | 11:54 | periodieke controle | 31-05-2027 | Nee |
| ZS-583-K | 8-04-2025 | 09:44 | periodieke controle | 31-05-2026 | Ja, bekijk hier. |
| ZS-583-K | 4-04-2024 | 16:05 | periodieke controle | 31-05-2025 | Nee |
| ZS-583-K | 3-04-2023 | 10:46 | periodieke controle | 31-05-2024 | Nee |
| ZS-583-K | 10-05-2022 | 16:40 | periodieke controle | 31-05-2023 | Ja, bekijk hier. |
| ZS-583-K | 2-04-2021 | 16:43 | periodieke controle | 31-05-2022 | Nee |
| ZS-583-K | 1-04-2020 | 10:27 | periodieke controle | 31-05-2021 | Ja, bekijk hier. |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2025 | |||||
| 8-04-2025 | 09:44 | 520 | 5.*.56 | 1 | Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld |
2022 | |||||
| 10-05-2022 | 16:40 | 589 | 5.*.55 | 1 | (Zij-)markeringslicht werkt niet (goed) |
2020 | |||||
| 1-04-2020 | 10:27 | 497 | 5.*.55 | 2 | Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
| 1-04-2020 | 10:27 | 210 | 5.*.27 | 1 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van ZS-583-K - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
ZS-583-K
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ZS-580-K | Volvo | XC60 | Stationwagen | € 69.034 | 24-04-2020 | 10,2 jaar | |
| ZS-581-K | Volvo | XC40 | Stationwagen | € 44.935 | 26-07-2019 | 7,6 jaar | |
| ZS-582-K | Volkswagen | Touran | Stationwagen | Onbekend | 22-07-2019 | 17,9 jaar | |
| ZS-583-B | Mercedes-Benz | CLA | Sedan | € 42.666 | 26-07-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-583-D | Lada | Lada 2192 | Hatchback | € 19.770 | 13-10-2020 | 9,4 jaar | |
| ZS-583-F | Toyota | Corolla | Stationwagen | € 27.335 | 05-08-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-583-G | Volkswagen | Up! | Hatchback | € 15.670 | 25-07-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-583-H | Citroën | C4 SpaceTourer | MPV | € 32.580 | 25-07-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-583-J | Opel | Astra | Stationwagen | € 26.297 | 31-07-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-583-K | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 41.719 | 27-07-2019 | 15 jaar | |
| ZS-583-L | Renault | Captur | Hatchback | € 26.847 | 08-10-2019 | 7,3 jaar | |
| ZS-583-N | Peugeot | 308 | Hatchback | € 33.039 | 13-08-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-583-S | Ford | Fiesta | Hatchback | Onbekend | 03-08-2019 | 17,3 jaar | |
| ZS-583-T | Kia | Ceed | Stationwagen | € 25.695 | 23-09-2019 | 6,7 jaar | |
| ZS-583-X | Opel | Karl | Hatchback | € 14.097 | 03-08-2019 | 6,8 jaar | |
| ZS-584-K | Suzuki | Celerio | Hatchback | € 13.397 | 25-07-2019 | 10,8 jaar | |
| ZS-585-K | Suzuki | Swift | Hatchback | € 19.905 | 22-07-2019 | 12,3 jaar | |
| ZS-586-K | Nissan | Qashqai | MPV | € 33.039 | 23-07-2019 | 11,1 jaar | |
| ZS-587-K | Suzuki | Swift | Hatchback | € 23.499 | 08-08-2019 | 12,3 jaar | |
| ZS-588-K | Dethleffs | T 5801 | Kampeerwagen | Onbekend | 31-07-2019 | 23 jaar | |
| ZS-589-K | Volkswagen | Up! | Hatchback | € 13.605 | 22-07-2019 | 13,8 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 49.027 en/of een afmeting van 756 x 230 cm en/of een gewicht van ± 2.980 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Fiat 230 | € 50.100 | 748 cm | 227 cm | 2.830 kg |
| Bürstner BT7361 | € 46.200 | 749 cm | 230 cm | 2.910 kg |
| Adria Matrix M 670 SBC | € 48.000 | 749 cm | 231 cm | 2.960 kg |
| Adria Matrix 670 DC | € 46.600 | 750 cm | 235 cm | 2.960 kg |
| Adria Matrix 670 DL | € 53.600 | 749 cm | 233 cm | 2.910 kg |
| Bürstner BT7344 | € 45.600 | 749 cm | 230 cm | 2.920 kg |
| Hymer T 678 CL | € 50.900 | 749 cm | 235 cm | 2.960 kg |
| Chausson 768 | € 49.400 | 750 cm | 230 cm | 3.010 kg |
| Rapido S6 | € 49.800 | 749 cm | 235 cm | 2.970 kg |
| Pilote G740C | € 46.500 | 750 cm | 238 cm | 3.050 kg |
| Laika Caravans S.p.a. Kreos 4009 | € 45.500 | 749 cm | 230 cm | 3.060 kg |
| Bürstner BT7282 | € 50.200 | 749 cm | 230 cm | 2.940 kg |
| Bürstner BT7284 | € 46.600 | 749 cm | 230 cm | 2.920 kg |
| Hymer B 698 | € 53.700 | 750 cm | 235 cm | 3.090 kg |
| Bürstner BT7271 | € 49.300 | 749 cm | 230 cm | 2.960 kg |
| Challenger 388 EB | € 47.300 | 750 cm | 230 cm | 2.980 kg |
| Chausson 718 EB | € 45.200 | 750 cm | 230 cm | 2.990 kg |
| Adria Matrix M 670 SC | € 44.200 | 750 cm | 238 cm | 2.930 kg |
| Adria Coral S 670 SL | € 49.300 | 750 cm | 234 cm | 2.900 kg |
| Adria Matrix M 670 DC | € 46.800 | 750 cm | 230 cm | 2.800 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.