N-585-RP
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2016 en is nu 10 jaren, 2 maanden en 10 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 4 februari 2022, dus sinds 4 jaren, 3 maanden en 22 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er in dezelfde variant (R16) nog 763 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen februari 2008 en juni 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.900 en € 125.618, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 65.489 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 42.883 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 22.606 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 4 februari 2022. Het voertuig was toen 5 jaren, 10 maanden en 21 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2016
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 6,99 m |
| Breedte | 2,32 m |
| Hoogte | 2,75 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 42.883 |
| Bruto BPM | € 10.395 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Continue vermogen | 96 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | F1AE3481D |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 16 maart 2016 |
| Leeftijd | 10 jaren, 2 maanden en 10 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 4 februari 2022 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 4 jaren, 3 maanden en 22 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 4 februari 2022. Het voertuig was toen 5 jaren, 10 maanden en 21 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 21 maart 2027. Het voertuig moet over 9 maanden en 26 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.740 kg |
| Massa rijklaar | 2.840 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 660 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,80 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant R16 | |
| Uitvoering 16D77DMMFC | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2007/46*0770*05 | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Verbruik verbrandingsmotor gecombineerd (NEDC) 11.2 l/100km (1 liter op 9,0km) | 0 l/km (zuinig) (zeer onzuinig) 11.15 l/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 295 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 M | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*195/2013M | |
Zie de WLTP-test-pagina voor meer informatie over WLTP en NEDC.
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| N-585-RP | 17-03-2026 | 14:05 | periodieke controle | 21-03-2027 | Ja, bekijk hier. |
| N-585-RP | 3-03-2025 | 10:13 | periodieke controle | 21-03-2026 | Nee |
| N-585-RP | 21-03-2024 | 13:55 | periodieke controle | 21-03-2025 | Nee |
| N-585-RP | 7-11-2023 | 12:28 | periodieke controle | 7-11-2024 | Ja, bekijk hier. |
| N-585-RP | 12-01-2023 | 14:23 | periodieke controle | 21-01-2024 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2026 | |||||
| 17-03-2026 | 14:05 | 312 | 5.*.31 | 2 | Remschijf ernstig gecorrodeerd |
2023 | |||||
| 7-11-2023 | 12:28 | 210 | 5.*.27 | 2 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van N-585-RP - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
N-585-RP
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| N-580-RP | Toyota | Corolla | Hatchback | € 36.781 | 30-12-2021 | 5,3 jaar | |
| N-581-RP | Hyundai | i30 | Hatchback | € 54.164 | 21-12-2021 | 7,6 jaar | |
| N-582-RP | Volkswagen | T-Cross | Stationwagen | € 39.938 | 07-01-2022 | 5,1 jaar | |
| N-583-RP | Opel | Astra | Hatchback | € 25.995 | 05-07-2022 | 12 jaar | |
| N-584-RP | Kia | Picanto | MPV | € 18.710 | 10-12-2021 | 6,6 jaar | |
| N-585-RB | Renault | Twingo | Hatchback | Onbekend | 03-12-2021 | 16,9 jaar | |
| N-585-RD | Toyota | Yaris | Hatchback | € 28.540 | 15-12-2021 | 4,4 jaar | |
| N-585-RF | Skoda | Enyaq | Stationwagen | € 42.405 | 14-12-2021 | 4,4 jaar | |
| N-585-RG | Peugeot | 208 | Hatchback | € 34.149 | 11-12-2021 | 4,5 jaar | |
| N-585-RH | Ford | C-Max | MPV | € 34.090 | 04-03-2022 | 9,2 jaar | |
| N-585-RJ | Mini | Cooper SE | Hatchback | € 40.382 | 13-12-2021 | 4,5 jaar | |
| N-585-RK | Mercedes-Benz | CLA | Stationwagen | € 41.080 | 12-03-2022 | 9,1 jaar | |
| N-585-RL | Volkswagen | Passat CC | Sedan | Onbekend | 08-12-2021 | 16,9 jaar | |
| N-585-RN | Renault | Zoe | Hatchback | € 36.315 | 13-12-2021 | 4,5 jaar | |
| N-585-RP | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 42.883 | 04-02-2022 | 10,2 jaar | |
| N-585-RR | Kia | EV6 | MPV | € 51.800 | 21-12-2021 | 4,4 jaar | |
| N-585-RS | Opel | Crossland | MPV | € 33.378 | 20-05-2022 | 4,7 jaar | |
| N-585-RT | Suzuki | SX4 | Hatchback | € 30.777 | 03-01-2022 | 4,4 jaar | |
| N-585-RV | Renault | Clio | Hatchback | € 26.082 | 16-12-2021 | 4,4 jaar | |
| N-585-RX | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 45.786 | 03-01-2022 | 4,4 jaar | |
| N-585-RZ | Volkswagen | Up! | Hatchback | € 19.931 | 13-12-2021 | 7,3 jaar | |
| N-586-RP | Ford | Fiesta | Hatchback | € 11.754 | 28-12-2021 | 16,3 jaar | |
| N-587-RP | Ford | Fiesta | Hatchback | Onbekend | 02-05-2022 | 16,9 jaar | |
| N-588-RP | Peugeot | 107 | Hatchback | Onbekend | 11-12-2021 | 17,7 jaar | |
| N-589-RP | Skoda | Octavia | Stationwagen | € 37.479 | 10-12-2021 | 4,7 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 65.489 en/of een afmeting van 699 x 232 cm en/of een gewicht van ± 2.740 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Adria TIK | € 59.900 | 697 cm | 227 cm | 2.860 kg |
| Bürstner BT6905 | € 67.300 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Capron T338 | € 64.800 | 696 cm | 232 cm | 2.710 kg |
| Weinsberg R58 | € 59.100 | 709 cm | 231 cm | 2.710 kg |
| Hymer MLT 580 | € 69.400 | 698 cm | 223 cm | 2.850 kg |
| Dethleffs Just T 6812 EB | € 63.200 | 696 cm | 233 cm | 2.760 kg |
| Hymer EX 588 | € 62.400 | 700 cm | 222 cm | 2.770 kg |
| Chausson 630 | € 61.400 | 700 cm | 233 cm | 3.000 kg |
| Hymer T 578 | € 65.500 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Adria Coral S 600 SL | € 68.200 | 709 cm | 237 cm | 2.890 kg |
| Hymer T 568 SL | € 62.000 | 699 cm | 235 cm | 2.860 kg |
| Adria Coral 600 SL | € 71.000 | 699 cm | 238 cm | 2.820 kg |
| Hymer T 578 CL | € 64.500 | 699 cm | 235 cm | 2.830 kg |
| Capron T337 | € 66.200 | 693 cm | 233 cm | 2.700 kg |
| Bürstner BT6911 | € 67.300 | 699 cm | 233 cm | 2.930 kg |
| Bürstner BT6904 | € 62.400 | 699 cm | 230 cm | 2.800 kg |
| Dethleffs T 6611 | € 65.000 | 696 cm | 233 cm | 2.870 kg |
| Sun Living S-series S 70 SL | € 68.400 | 699 cm | 238 cm | 2.690 kg |
| Bürstner BUT615 | € 66.100 | 693 cm | 230 cm | 2.870 kg |
| Capron T66 | € 65.200 | 693 cm | 233 cm | 2.690 kg |
| Capron T67S | € 69.500 | 696 cm | 232 cm | 2.720 kg |
| Weinsberg R59 | € 61.200 | 706 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Bürstner BIT695 | € 59.700 | 704 cm | 230 cm | 2.950 kg |
| Adria Matrix M 650 SF | € 64.200 | 699 cm | 230 cm | 2.890 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.