HDH-60-B
Er rijden momenteel 53 Knaus R17's rond in Nederland. Deze witte R17 komt uit het jaar 2015 en is nu 11 jaren, 1 maand en 10 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 24 januari 2025, dus sinds 1 jaar, 4 maanden en 2 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 6 zitplaatsen.
Van deze Knaus R17 kampeerwagen rijden er nog 33 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen juli 2008 en april 2017. De nieuwwaarde ligt tussen de € 28.015 en € 72.838, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 41.824 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R17 bedraagt € 30.465 incl. BTW en BPM, deze Knaus R17 is daardoor € 11.359 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R17 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 22 januari 2025. Het voertuig was toen 9 jaren, 9 maanden en 9 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R17 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R17 | 2015
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R17 |
| Lengte | 6,99 m |
| Breedte | 2,34 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 6 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 30.465 |
| Bruto BPM | € 7.445 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | Onbekend |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 16 april 2015 |
| Leeftijd | 11 jaren, 1 maand en 10 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 24 januari 2025 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 1 jaar, 4 maanden en 2 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 22 januari 2025. Het voertuig was toen 9 jaren, 9 maanden en 9 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 24 januari 2027. Het voertuig moet over 8 maanden en 1 dag gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.850 kg |
| Massa rijklaar | 2.950 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 550 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.850 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,80 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/4 | |
| Variant Onbekend | |
| Uitvoering Onbekend | |
| Typegoedkeuringsnummer Onbekend | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 M | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*195/2013M | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| HDH-60-B | 20-01-2026 | 16:37 | periodieke controle | 24-01-2027 | Nee |
| HDH-60-B | 24-01-2025 | 15:26 | periodieke controle | 24-01-2026 | Ja, bekijk hier. |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2025 | |||||
| 24-01-2025 | 15:26 | 210 | 5.*.27 | 4 | Bandenspanning niet op juiste waarde |
Vergeet ook niet alle Knaus R17 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van HDH-60-B - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
HDH-60-B
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HDH-60-B | Knaus | R17 | Kampeerwagen | € 30.465 | 22-01-2025 | 11,1 jaar | |
| HDH-60-D | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 36.065 | 22-01-2025 | 13 jaar | |
| HDH-60-F | Renault | Espace | Stationwagen | € 53.795 | 29-01-2025 | 1,3 jaar | |
| HDH-60-G | Tesla | Model Y | MPV | € 54.540 | 31-01-2025 | 1,3 jaar | |
| HDH-60-H | Ferrari | 328 | Cabriolet | Onbekend | 23-01-2025 | 39,1 jaar | |
| HDH-60-J | Volvo | C40 | Stationwagen | € 59.829 | 26-02-2025 | 3,8 jaar | |
| HDH-60-K | Volvo | V60 | Stationwagen | € 59.860 | 05-03-2025 | 5,3 jaar | |
| HDH-60-L | Ford | Kuga | MPV | € 50.885 | 06-02-2025 | 1,3 jaar | |
| HDH-60-N | Kia | Sorento | MPV | € 61.974 | 24-01-2025 | 1,5 jaar | |
| HDH-60-P | Ford | Kuga | MPV | € 49.469 | 06-06-2025 | 2,8 jaar | |
| HDH-60-R | Toyota | Yaris | Hatchback | € 19.726 | 01-05-2025 | 5,2 jaar | |
| HDH-60-S | Toyota | Auris | MPV | € 30.394 | 30-01-2025 | 8,3 jaar | |
| HDH-60-T | Skoda | Kamiq | Hatchback | € 31.800 | 31-01-2025 | 1,3 jaar | |
| HDH-60-V | Mercedes-Benz | GLA | Stationwagen | € 57.303 | 28-01-2025 | 5,5 jaar | |
| HDH-60-X | Toyota | Yaris Cross | Hatchback | € 32.441 | 07-02-2025 | 4,1 jaar | |
| HDH-60-Z | Ferrari | 599 | Coupe | Onbekend | 29-01-2025 | 19,1 jaar | |
| HDH-61-B | Ford | Focus | Hatchback | € 23.495 | 22-01-2025 | 11,4 jaar | |
| HDH-62-B | Porsche | Cayenne | MPV | Onbekend | 22-01-2025 | 18,7 jaar | |
| HDH-63-B | Volkswagen | Arteon | Stationwagen | € 68.168 | 22-01-2025 | 2,8 jaar | |
| HDH-64-B | Skoda | Octavia | Stationwagen | € 45.706 | 22-01-2025 | 2,6 jaar | |
| HDH-65-B | Toyota | Yaris | Hatchback | € 36.045 | 27-01-2025 | 1,3 jaar | |
| HDH-66-B | Toyota | Yaris Cross | MPV | € 42.470 | 27-01-2025 | 1,3 jaar | |
| HDH-67-B | Mercedes-Benz | SLK | Cabriolet | Onbekend | 19-04-2025 | 18 jaar | |
| HDH-68-B | BMW | 3-Serie | Hatchback | Onbekend | 22-01-2025 | 22,6 jaar | |
| HDH-69-B | Mercedes-Benz | E-klasse | Sedan | € 110.291 | 22-01-2025 | 13,1 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 41.824 en/of een afmeting van 699 x 234 cm en/of een gewicht van ± 2.850 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| MC Louis P700 | € 40.000 | 704 cm | 235 cm | 2.890 kg |
| Capron T66 | € 43.900 | 693 cm | 233 cm | 2.700 kg |
| Capron T337 | € 43.600 | 693 cm | 233 cm | 2.690 kg |
| Hobby T65 GE | € 45.700 | 706 cm | 234 cm | 2.880 kg |
| Bürstner BT7002 | € 42.000 | 699 cm | 230 cm | 2.910 kg |
| Chausson 628 EB | € 42.100 | 700 cm | 230 cm | 2.910 kg |
| Dethleffs Trend T 6717 | € 43.900 | 696 cm | 233 cm | 2.730 kg |
| Challenger 288 EB | € 41.500 | 700 cm | 230 cm | 2.910 kg |
| Eura Mobil Terrestra | € 43.900 | 707 cm | 234 cm | 3.020 kg |
| Capron T339 | € 42.400 | 700 cm | 233 cm | 2.730 kg |
| Capron T69S | € 41.600 | 700 cm | 233 cm | 2.730 kg |
| Challenger Mageo | € 40.400 | 698 cm | 230 cm | 2.970 kg |
| Adria Coral S 600 SC | € 39.400 | 699 cm | 230 cm | 2.740 kg |
| MC Louis MC4-60 | € 42.100 | 699 cm | 235 cm | 2.950 kg |
| Hymer B 614 SL | € 40.200 | 701 cm | 235 cm | 3.020 kg |
| Benimar Tessoro | € 42.600 | 700 cm | 232 cm | 2.930 kg |
| Bürstner BUT687 | € 39.300 | 689 cm | 230 cm | 2.770 kg |
| Eura Mobil Profila | € 39.500 | 689 cm | 232 cm | 2.870 kg |
| Laika Caravans S.p.a. Ecovip 309 | € 45.100 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Hobby D 650 FLC | € 40.000 | 697 cm | 231 cm | 3.050 kg |
| Hymer T 598 GL | € 44.700 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Adria Coral S 600 SL | € 44.900 | 708 cm | 231 cm | 2.840 kg |
| Laika Caravans S.p.a. X660R | € 39.000 | 699 cm | 230 cm | 2.870 kg |
| Bürstner BT6903 | € 45.500 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Hymer T 654 SL | € 39.200 | 689 cm | 235 cm | 2.940 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.