P-882-BN
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze grijze R16 komt uit het jaar 2014 en is nu 12 jaren, 1 maand en 9 dagen oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 11 februari 2022, dus sinds 4 jaren, 3 maanden en 14 dagen. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er in dezelfde variant (R16) nog 763 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen februari 2008 en juni 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.900 en € 125.618, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 65.489 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 41.296 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 24.193 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 11 februari 2022. Het voertuig was toen 7 jaren, 9 maanden en 28 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2014
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Breedte | 2,32 m |
| Hoogte | 2,75 m |
| Kleur | GRIJS |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 41.296 |
| Bruto BPM | € 10.017 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Continue vermogen | 96 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | F1AE3481D |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 16 april 2014 |
| Leeftijd | 12 jaren, 1 maand en 9 dagen |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 11 februari 2022 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 4 jaren, 3 maanden en 14 dagen. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 11 februari 2022. Het voertuig was toen 7 jaren, 9 maanden en 28 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 8 februari 2027. Het voertuig moet over 8 maanden en 17 dagen gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.640 kg |
| Massa rijklaar | 2.740 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 760 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,45 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,81 m (voor) / 1,98 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant R16 | |
| Uitvoering 16B45DMMFC | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2007/46*0770*03 | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| Verbruik verbrandingsmotor gecombineerd (NEDC) 10.7 l/100km (1 liter op 9,3km) | 0 l/km (zuinig) (zeer onzuinig) 10.74 l/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 285 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau rijdend 74 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (luidruchtig) 82 dB(A) |
| Geluidsniveau stationair 84 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 84 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 5 / EURO 5 M | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*630/2012M | |
Zie de WLTP-test-pagina voor meer informatie over WLTP en NEDC.
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| P-882-BN | 27-01-2026 | 11:54 | periodieke controle | 8-02-2027 | Nee |
| P-882-BN | 17-01-2025 | 09:33 | periodieke controle | 8-02-2026 | Ja, bekijk hier. |
| P-882-BN | 23-01-2024 | 14:29 | periodieke controle | 8-02-2025 | Ja, bekijk hier. |
| P-882-BN | 8-02-2023 | 11:21 | periodieke controle | 8-02-2024 | Nee |
| P-882-BN | 7-02-2022 | 15:53 | periodieke controle | 7-02-2023 | Nee |
Geconstateerde gebreken
Swipe voor complete tabel
| Datum | Tijd | Gebrek identificatie | Gebrek artikelnr. | Aantal gebreken | Omschrijving |
|---|---|---|---|---|---|
2025 | |||||
| 17-01-2025 | 09:33 | 507 | 5.*.55 | 1 | Dim-, grootlicht werkt niet (goed) |
2024 | |||||
| 23-01-2024 | 14:29 | 516 | 5.*.56 | 1 | Dimlicht onjuist afgesteld |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van P-882-BN - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
P-882-BN
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P-880-BN | Kia | Sportage | MPV | € 37.989 | 29-01-2022 | 10,7 jaar | |
| P-881-BN | Ford | Focus | Stationwagen | € 27.896 | 11-03-2022 | 10,1 jaar | |
| P-882-BB | Toyota | Yaris | Hatchback | € 26.242 | 29-01-2022 | 4,3 jaar | |
| P-882-BD | Fiat | 500 | Hatchback | € 24.023 | 31-01-2022 | 4,3 jaar | |
| P-882-BF | Suzuki | Vitara | Hatchback | € 30.029 | 21-06-2022 | 5,9 jaar | |
| P-882-BG | Renault | Zoe | Hatchback | € 38.860 | 05-02-2022 | 4,9 jaar | |
| P-882-BJ | Peugeot | 2008 | MPV | € 41.200 | 03-03-2022 | 5,2 jaar | |
| P-882-BK | Volkswagen | T-Cross | Stationwagen | € 33.955 | 03-02-2022 | 4,3 jaar | |
| P-882-BL | Volkswagen | Up! | Hatchback | € 27.480 | 09-05-2022 | 9,6 jaar | |
| P-882-BN | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 41.296 | 11-02-2022 | 12,1 jaar | |
| P-882-BP | Volvo | XC90 | MPV | € 92.494 | 04-02-2022 | 4,3 jaar | |
| P-882-BR | Peugeot | 208 | Hatchback | € 23.509 | 31-01-2022 | 4,3 jaar | |
| P-882-BS | Volkswagen | Tiguan | Stationwagen | € 46.059 | 02-02-2022 | 5 jaar | |
| P-882-BT | Seat | Ateca | Stationwagen | € 36.030 | 03-02-2022 | 9,4 jaar | |
| P-882-BV | Kia | Sportage | MPV | € 42.775 | 04-02-2022 | 4,3 jaar | |
| P-882-BX | Skoda | Kodiaq | Stationwagen | € 41.971 | 19-05-2022 | 5,3 jaar | |
| P-882-BZ | Toyota | Aygo | Hatchback | Onbekend | 02-02-2022 | 19,7 jaar | |
| P-883-BN | Renault | Scenic | Hatchback | € 36.749 | 28-01-2022 | 6,5 jaar | |
| P-884-BN | Volkswagen | Tiguan | Stationwagen | Onbekend | 29-01-2022 | 16,6 jaar | |
| P-885-BN | Land Rover | Range Rover Evoque | Stationwagen | € 67.960 | 29-01-2022 | 12 jaar | |
| P-886-BN | Mazda | CX-3 | Stationwagen | € 27.245 | 08-04-2022 | 7,3 jaar | |
| P-887-BN | Suzuki | Vitara | Hatchback | € 29.060 | 29-01-2022 | 8,3 jaar | |
| P-888-BN | Fiat | 500 | Hatchback | € 15.137 | 01-03-2022 | 13,5 jaar | |
| P-889-BN | Mazda | CX-5 | Stationwagen | € 33.824 | 03-02-2022 | 9,1 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 65.489 en/of breedte van 232 cm en/of een gewicht van ± 2.640 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Adria TIK | € 59.900 | 697 cm | 227 cm | 2.860 kg |
| Bürstner BT6905 | € 67.300 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Bürstner BT7263 | € 62.600 | 715 cm | 230 cm | 2.860 kg |
| Adria Matrix M 670 SL | € 64.700 | 738 cm | 237 cm | 2.890 kg |
| Dethleffs Just T7052 Dbm-eb | € 70.700 | 741 cm | 233 cm | 2.780 kg |
| Capron T338 | € 64.800 | 696 cm | 232 cm | 2.710 kg |
| Dethleffs Trend T 7057 | € 65.900 | 741 cm | 233 cm | 2.830 kg |
| LMC T672 | € 63.200 | 726 cm | 232 cm | 2.850 kg |
| Weinsberg R58 | € 59.100 | 709 cm | 231 cm | 2.710 kg |
| LMC V646 | € 62.500 | 677 cm | 222 cm | 2.720 kg |
| Hymer MLT 580 | € 69.400 | 698 cm | 223 cm | 2.850 kg |
| Dethleffs Just T 6812 EB | € 63.200 | 696 cm | 233 cm | 2.760 kg |
| Hymer EX 588 | € 62.400 | 700 cm | 222 cm | 2.770 kg |
| Bürstner BT6603 | € 64.700 | 671 cm | 230 cm | 2.700 kg |
| Capron T68 | € 68.600 | 740 cm | 232 cm | 2.840 kg |
| Dethleffs T 6611 | € 63.200 | 696 cm | 233 cm | 2.870 kg |
| LMC H737 | € 61.900 | 746 cm | 233 cm | 2.890 kg |
| Sun Living S-series S 65 SL | € 65.700 | 670 cm | 238 cm | 2.600 kg |
| Dethleffs Trend T 7017 | € 66.800 | 741 cm | 233 cm | 2.820 kg |
| Hymer T 578 | € 65.500 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Adria Coral S 600 SL | € 68.200 | 709 cm | 237 cm | 2.890 kg |
| Hymer T 568 SL | € 62.000 | 699 cm | 235 cm | 2.860 kg |
| Sun Living S-series S 75 SL | € 62.900 | 742 cm | 238 cm | 2.860 kg |
| Adria Coral 600 SL | € 71.000 | 699 cm | 238 cm | 2.820 kg |
| Dethleffs Pulse T 7051 Dbm-eb | € 66.100 | 741 cm | 233 cm | 2.870 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.