JXZ-50-L
Er rijden momenteel 1.064 Knaus R16's rond in Nederland. Deze witte R16 komt uit het jaar 2019 en is nu 6 jaren, 8 maanden en 1 dag oud. De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 27 maart 2026, dus sinds 2 maanden. Deze camper rijdt op diesel en heeft 4 zitplaatsen.
Van deze Knaus R16 kampeerwagen rijden er in dezelfde variant (R16) nog 763 voertuigen rond. Deze zijn geproduceerd tussen februari 2008 en juni 2025. De nieuwwaarde ligt tussen de € 26.900 en € 125.618, waarbij de gemiddelde aanschafwaarde op € 65.489 uitkomt. De nieuwwaarde van deze R16 bedraagt € 47.358 incl. BTW en BPM, deze Knaus R16 is daardoor € 18.131 goedkoper dan gemiddeld.
Dit voertuig van Knaus haalt een maximumsnelheid van 140 km/uur. Deze Knaus R16 is een typische middenklasser wat snelheid betreft. Hij hoort bij de 33.1% traagste campers in Nederland.
Het voertuig is geïmporteerd op 18 februari 2026. Het voertuig was toen 6 jaren, 4 maanden en 25 dagen oud.
Bekijk ook alle Knaus R16 voertuigen in Nederland, via deze pagina is nog veel meer informatie te vinden.
Knaus R16 | 2019
| Voertuigsoort | Camper |
| Merk | Knaus |
| Handelsbenaming | R16 |
| Lengte | 6,98 m |
| Kleur | WIT |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal deuren | 3 |
| Aantal wielen | 4 |
| Topsnelheid | 140 km/uur |
0 km (langzaam) (zeer snel) 200 km | |
| Nieuwprijs | € 47.358 |
| Bruto BPM | € 10.982 |
| Inrichting | kampeerwagen |
Motor
| Vermogen | Verbrandingsmotor: 96 kW (131 pk) |
| Continue vermogen | 96 kW |
| Brandstof | Diesel |
| Motorcode(s) | F1AGL411D |
| Werking motor(en) | Compressie-ontsteking, viertakt |
| Aantal cilinders | 4 stuks |
| Cilinderinhoud | 2287cc (2,3 liter motor) |
| Aantal versnellingen | 6 |
Bouwjaar, apk, verzekering
| Bouwjaar | 26 september 2019 |
| Leeftijd | 6 jaren, 8 maanden en 1 dag |
0 jaar (jong) (oud) 20 jaar | |
| Laatste tenaamstelling | 27 maart 2026 |
De huidige eigenaar heeft dit voertuig sinds 2 maanden. | |
| Geïmporteerd | Ja, geïmporteerd op 18 februari 2026. Het voertuig was toen 6 jaren, 4 maanden en 25 dagen oud. |
| Voertuig verzekerd | Ja |
| Taxi | Nee |
| Openstaande terugroep actie | Nee |
| Geldigheid APK | Dit voertuig is APK gekeurd tot 27 maart 2027. Het voertuig moet over 10 maanden gekeurd zijn. |
Gewichten
| Massa ledig voertuig | 2.800 kg |
| Massa rijklaar | 2.900 kg |
0 kg (licht) (zwaar) 3500 kg | |
| Toegestane maximum massa inzittenden + bagage | 600 kg |
| Toegestane maximum massa voertuig (= lege gewicht voertuig + laadvermogen) | 3.500 kg |
| Technische max massa voertuig | 3.500 kg |
| Maximum massa samenstelling | 5.500 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (voor) | 1.850 kg |
| Wettelijk toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
| Technisch toegestane maximum aslast (achter) | 2.000 kg |
Overig
| Aantal assen 2 | |
| Vierwielaandrijving (4x4) Nee | |
| Wielbasis (afstand tussen de voor- en achter as) 3,80 m | |
| Spoorbreedte (afstand tussen de wielen) 1,88 m (voor) / 2,05 m (achter) | |
| Europese voertuigcategorie M1 | |
| Type K250/3 | |
| Variant R16 | |
| Uitvoering 16D77D7MFC | |
| Typegoedkeuringsnummer e1*2007/46*0770*09 | |
| Plaats chassisnummer Onbekend |
Tellerstand & tenaamstellen
| Laatste registratie jaar tellerstand | 2026 |
| Tellerstandoordeel | Geen oordeel |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
Milieu
| CO2 Emissie gecombineerd (WLTP) 243 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| CO2 Emissie gecombineerd (NEDC) 243 gr/km | 0 gr/km (schoon) (vervuilend) 300 gr/km |
| Geluidsniveau stationair 86 dB(A) | 62 dB(A) (relatief stil) (zeer luidruchtig) 86 dB(A) |
| Emissieklasse EURO 6 / EURO 6 Y | EURO 6 (nieuwer) (ouder) EURO 0 |
| Label Onbekend | |
| Milieuklasse EG Goedkeuring (Lichte voertuigen) 715/2007*136/2014Y | |
Laatste meldingen van keuringsinstanties
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Datum | Tijd | Soort melding | Vervaldatum keuring | Gebreken geconstateerd? |
|---|---|---|---|---|---|
| JXZ-50-L | 27-03-2026 | 11:04 | periodieke controle | 27-03-2027 | Nee |
Vergeet ook niet alle Knaus R16 voertuigen in Nederland te bekijken.
Kentekenburen van JXZ-50-L - Voertuigen met sterk overeenkomende kentekens
Oh zo nutteloos, maar wel leuk om te weten. Bekijk hieronder kentekens die bijna gelijk zijn aan
JXZ-50-L
Swipe voor complete tabel
| Kenteken | Merk | Model | Inrichting | Kleur | Nieuwwaarde | Op kenteken gezet in NL | Leeftijd voertuig |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JXZ-50-B | BYD | Seal U | MPV | € 39.720 | 27-02-2026 | 0,2 jaar | |
| JXZ-50-D | Audi | A3 | Hatchback | € 60.404 | 05-03-2026 | 0,2 jaar | |
| JXZ-50-F | Hyundai | Ioniq 5 | MPV | € 49.504 | 17-02-2026 | 4,3 jaar | |
| JXZ-50-G | Toyota | Corolla | Hatchback | € 43.843 | 20-02-2026 | 0,3 jaar | |
| JXZ-50-H | Audi | A1 | Stationwagen | € 43.836 | 18-02-2026 | 1,1 jaar | |
| JXZ-50-J | Mini | Countryman E | Stationwagen | € 54.260 | 03-03-2026 | 0,2 jaar | |
| JXZ-50-K | Audi | A3 | Hatchback | € 49.975 | 18-02-2026 | 2,1 jaar | |
| JXZ-50-L | Knaus | R16 | Kampeerwagen | € 47.358 | 18-02-2026 | 6,7 jaar | |
| JXZ-50-N | BMW | X3 | Stationwagen | € 79.770 | 18-02-2026 | 4,2 jaar | |
| JXZ-50-P | Volkswagen | Polo | Hatchback | € 43.359 | 18-02-2026 | 3,5 jaar | |
| JXZ-50-R | Skoda | Octavia | Stationwagen | € 42.753 | 18-02-2026 | 3,6 jaar | |
| JXZ-50-S | Jeep | Avenger | MPV | € 37.194 | 18-02-2026 | 1,2 jaar | |
| JXZ-50-T | CUPRA | Formentor | Stationwagen | € 54.043 | 18-02-2026 | 3,5 jaar | |
| JXZ-50-V | Volvo | XC40 | Stationwagen | € 48.425 | 18-02-2026 | 3,5 jaar | |
| JXZ-50-X | Audi | Q3 | Stationwagen | € 56.237 | 18-02-2026 | 4,6 jaar | |
| JXZ-50-Z | Lynk & Co | 01 | Stationwagen | € 41.882 | 18-02-2026 | 3,4 jaar | |
| JXZ-51-L | Volkswagen | Polo | Hatchback | € 20.127 | 18-02-2026 | 15,1 jaar | |
| JXZ-52-L | Seat | Leon | Stationwagen | € 33.629 | 18-02-2026 | 4,1 jaar | |
| JXZ-53-L | Saab | 9-5 | Sedan | € 64.299 | 18-02-2026 | 15,2 jaar | |
| JXZ-54-L | Volvo | XC60 | Stationwagen | € 72.651 | 18-02-2026 | 1,2 jaar | |
| JXZ-55-L | Volkswagen | Golf | Stationwagen | € 62.864 | 18-02-2026 | 6,5 jaar | |
| JXZ-56-L | BMW | X1 | Stationwagen | € 52.942 | 18-02-2026 | 1,1 jaar | |
| JXZ-57-L | Volvo | XC60 | Stationwagen | € 74.605 | 18-02-2026 | 0,6 jaar | |
| JXZ-58-L | Mercedes-Benz | GLA | Stationwagen | € 69.644 | 18-02-2026 | 4,5 jaar | |
| JXZ-59-L | Volkswagen | Touareg | Stationwagen | € 118.247 | 18-02-2026 | 5,4 jaar |
Camper's met ongeveer dezelfde afmeting, prijsklasse en/of gewicht
Hieronder staan camper modellen met ongeveer dezelfde prijsklasse van rond de € 65.489 en/of lengte van 698 cm en/of een gewicht van ± 2.800 kg.
Swipe voor complete tabel
| Merk + Model | Gemiddelde nieuwwaarde | Lengte | Breedte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|
| Adria TIK | € 59.900 | 697 cm | 227 cm | 2.860 kg |
| Bürstner BT6905 | € 67.300 | 699 cm | 230 cm | 2.810 kg |
| Hymer Ext 588 | € 60.500 | 695 cm | 221 cm | 2.710 kg |
| Capron T338 | € 64.800 | 696 cm | 232 cm | 2.710 kg |
| Dethleffs Just T 6812 EB | € 63.200 | 696 cm | 233 cm | 2.760 kg |
| Hymer MLT 580 | € 69.400 | 698 cm | 223 cm | 2.850 kg |
| Hymer EX 588 | € 62.400 | 700 cm | 222 cm | 2.770 kg |
| Chausson 630 | € 61.400 | 700 cm | 233 cm | 3.000 kg |
| Hymer T 578 | € 65.500 | 700 cm | 235 cm | 2.880 kg |
| Hymer T 568 SL | € 62.000 | 699 cm | 235 cm | 2.860 kg |
| Bürstner BT6801 | € 66.000 | 699 cm | 230 cm | 3.030 kg |
| Adria Coral 600 SL | € 71.000 | 699 cm | 238 cm | 2.820 kg |
| Hymer T 578 CL | € 64.500 | 699 cm | 235 cm | 2.830 kg |
| Adria Compact DL | € 64.700 | 699 cm | 218 cm | 2.680 kg |
| Capron T337 | € 66.200 | 693 cm | 233 cm | 2.700 kg |
| Bürstner BT6911 | € 67.300 | 699 cm | 233 cm | 2.930 kg |
| Bürstner BT6904 | € 62.400 | 699 cm | 230 cm | 2.800 kg |
| Bürstner I675 | € 64.100 | 703 cm | 230 cm | 3.050 kg |
| Dethleffs T 6611 | € 65.000 | 696 cm | 233 cm | 2.870 kg |
| Sun Living S-series S 70 SL | € 68.400 | 699 cm | 238 cm | 2.690 kg |
| Hymer T 654 CL | € 62.100 | 690 cm | - | 2.850 kg |
| Bürstner BUT615 | € 66.100 | 693 cm | 230 cm | 2.870 kg |
| Capron T66 | € 65.200 | 693 cm | 233 cm | 2.690 kg |
| Capron T67S | € 69.500 | 696 cm | 232 cm | 2.720 kg |
| Iveco 35S16 | € 60.800 | 703 cm | 201 cm | 2.750 kg |
Swipe voor alle informatie
Onze database is bijgewerkt tot 20 mei 2026.